ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Παρασκευή, 31 Μαΐου, 2019 - 10:00
ΔΗΜΟΙ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, ΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ-ΣΑΠΩΝ

Διαμορφώνεται ο "χάρτης" προσώπων στα δημοτικά συμβούλια

ΡΕΠΟΡΤΑΖ
Δημοτικό Συμβούλιο
ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019
Πολιτική

Ο "Χ" παρουσιάζει τις ψήφους υποψηφίων δημοτικών συμβούλων, σύμφωνα με ασφαλή ενημέρωση, αλλά όχι στο σύνολο των εκλογικών τμημάτων

Από μέρα σε μέρα η ανακοίνωση των οριστικών αποτελεσμάτων από το Πρωτοδικείο Ροδόπης

Ρεπορτάζ Διονύσης Βοργιάς, Δήμητρα Συμεωνίδου

Διαμορφώνεται ο "χάρτης" προσώπων στα δημοτικά συμβούλια Κομοτηνής, Ιάσμου και Μαρωνείας - Σαπών, σύμφωνα με ασφαλή πληροφόρηση που έχει ο "Χ" σχετικά με τις ψήφους υποψηφίων δημοτικών συμβούλων αλλά όχι στο σύνολο των εκλογικών τμημάτων. Καθώς το Πρωτοδικείο Ροδόπης δεν έχει κάνει ακόμη την ανακήρυξη των οριστικών αποτελεσμάτων που λαμβάνουν υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι, ο "Χ" αναζήτησε τα στοιχεία εκείνα που παρέχουν μία ασφαλή εικόνα για το ποιοι εκλέγονται και ποιοι όχι στους Δήμους Κομοτηνής, Ιάσμου και Μαρωνείας - Σαπών.

Είναι σημαντικό οδεύοντας προς τις κάλπες της 2ης Κυριακής να γνωρίζουμε ποια πρόσωπα θα συγκροτήσουν τα δημοτικά συμβούλια και ποιοι θα είναι αυτοί που θα βρεθούν από 1η Σεπτεμβρίου 2019 σε θέσεις ευθύνης. Η γνώση αυτή είναι χρήσιμη για τους ψηφοφόρους και σίγουρα διαμορφώνει και άποψη για την δεύτερη Κυριακή.

Άλλωστε η καθυστέρηση έκδοσης αποτελεσμάτων έχει προκαλέσει αντιδράσεις εκ μέρους των συνδυασμών που έχουν κάθε λόγο να μάθουν ποιοι εκλέγονται επίσημα, πριν απευθυνθούν στους ψηφοφόρους τους ενόψει 2ης Κυριακής των εκλογών. Τα όποια νούμερα ψήφων διακινούνται είναι τουλάχιστον επισφαλή και μόνο το Πρωτοδικείο Ροδόπης θα δώσει τα οριστικά αποτελέσματα των ψήφων για δημοτικούς και κοινοτικούς συμβούλους.
Μέχρι τότε ο "Χ" παραθέτει την παρακάτω ενημέρωση και μόλις προκύψει η έκδοση των ψήφων των υποψηφίων συμβούλων από Πρωτοδικείο Ροδόπης που αναμένεται από μέρα σε μέρα, θα προχωρήσει στην δημοσίευση όσων θα συνθέσουν τα δημοτικά και κοινοτικά συμβούλια στο σύνολο των 4 Δήμων της Ροδόπης.

ΔΗΜΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Παράταξη «Κοινωνία Πολιτών» του Γιάννη Γκαράνη (εκλέγει 18 συμβούλους* – εκ των οποίων 1 από Αίγειρο, 1 από Σιδηροχώρι)

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου
Δημήτρης Καρασταύρου 1847
Κιασήφ Τουργκάι 697

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Νίκος Σωτηρακόπουλος  1169
Νατάσα Λιβεριάδου 1090
Λεβέντ Ισμαήλ 1053
Παρθένιος (Θέμης) Τζενετίδης 874
Δημήτρης Πολιτειάδης 847
Κλεοπάτρα Στογιαννίδου 792
Στράτος Τσακιρίδης 759
Κιοσσέ Ερτζάν 729
Χρήστος Νάκος 697
Κίμων Λεχούδης 689
Μεσούτ Μεχμέτ 647
Νότης Χαραλαμπίδης 633
Αθανάσιος Λάπατας 616
Μολλά Ισά Ριτβάν 600
Εμρέ Αχμέτ 563
Ελένη Καρακαξίδου 546
Γιάννης Μουρτίδης 544
Γιώργος Λαζαρίδης 510
Παπαδόπουλος Αναστάσιος 504
Μαρία Πετεινάκη 464
Χασάν Κασικτσή 431
Αθανάσιος Ρούσης 425
Σιμπέλ Μουσταφά Ογλού 415
Βαγγέλης Καρακύργιος 386
Αγησίλαος Βεσεξίδης 350
Καντές Βασίλης 332
Έλπη Μπλεκάτση 329
Αρχοντούλα Καραγεωργίου-Μαλούση 314
Σεμήχ Μουσταφά 301
Νικόλαος Γιασάρης 245
Σιβρίδου Χαριτωμένη 242
Γεώργιος Κυρίδης 230
Βιλντάν Γιουσούφ 224
Κυριακή Γκαϊντατζή 219
Άννα Ξενοδοχίδου 212
Ειρήνης Χρυσοστομίδου 206
Ζεϊρά Ταλήπ 179
Ιωάννης Δημόπουλος 175
Γιώργος Κουκαλιώτης 159
Ταχσίν Αρήφ 149
Ελένη Πετούση 131
Γιαννούλα Γεωργούδη 124
Θεοδώρα Κώτσου 119
Κλεοπάτρα Τσίπη 105
Φαντιλέ Χουσεϊν 93
Χριστίνα Κωνσταντινίδου 91
Δέσποινα Χατζημάνου 85
Ουρανία Ματσούκα 82
Αντναάν Αμέτ 70
Χουσεϊν Σαδήκ 64
Άγγελος Τσολακίδης 57
Λιουντμήλα Βερτίκοβα 46
Όλα Χρυσίδου 33
Λία Μπαγκίροβα 5

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Ιωάννης Κυριαζής 1306
Αμέτ Χασάν 733

Παράταξη «Σύμπραξη Προοπτικής» του Αντώνη Γραβάνη (εκλέγει 13 συμβούλους* – εκ των οποίων 1 από Αίγειρο, 1 από Σιδηροχώρι)

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου   
Γεώργιος Θεοχαρίδης 787
Θεόδωρος Γκαντής 693
Χασάν Αϊτσάν 453


Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Ανέστης Βαφειάδης 848
Νίκος Παπακωνσταντίνου 745
Κωνσταντίνος  Μάινας 729
Αθηνά Ναβροζίδου 651
Ευάγγελος Λαφτσής 533
Χασάν Χασάν 512
Κρυσταλλένια Κουτσογιάννη-Κρόκου 495
Δήμητρα Τσιμπιρίδου 481
Αμέτ Ριτβάν Χουσεϊν  476
Βασίλης Αμπαρτζίδης 472
Μαρία Χατζοπούλου 425
Ερτζάν Αμέτ 396
Μεσούτ Χασάν 389
Δημήτρης Ξενάκης 386
Γιώργος Κέπελης 384
Κυριάκος Γκάζος 382
Ελένη Ορτακτσίδου-Μάρτσα  377
Χαλήλ Τεφήκ Χακάν 322
Μαρία Παπαγεωργίου 302
Δημήτρης Καραγκιόζης 296
Φώτης Μελέγκοας 294
Μεμέτ Μεμέτ 277
Γιώργος Δούκας 233
Ειρήνης Καλογιαννίδου-Μαυροματίδου 226
Νιχάτ Χουσεϊν 220
Ογλουαλή Αλή 219
Δήμητρα Μπαμπασίδου-Δεληδήμου 214
Περβίν Ιλιάζ 200
Ιωάννης Καρβουνιάρης 193
Αναστάσιος Μπόμπολας 192
Γκιουρχάν Τσολάκη 172
Ιμπράμ Ρασήμ Χαλήλ  170
Κική Πασχαλίδου 165
Δέσποινα Γεωργιάδου 56
Ελένη Χατζή 155
Καλλιόπη Γρηγοροπούλου 154
Σουσάνα  Καταροπούλου 149
Μπουρτσή Χασάν  148
Αλεξάνδρα Κεσίδου 126
Παναγιώτης Τσολάκης 118
Γεώργιος Πάκος 85
Ουγούρ Χασάν 80
Χουσεϊν Τζαήτ 77
Αργυρούλα Μπαλαμπάνη 74
Ευμορφία Δεμίρη 68
Οκτάη Αλή 58
Γιώργος Τοντινίδης 55
Σελμά Χαλήλ 49
Παρθένα Φιλιππίδου 46
Εμινέ Ταχσίν 36
Κυριακή Σιμιονίδου 21
Τουλάι ΟγλούΧασάν 15

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Θεόδωρος Μανίτσας 608
Ιωάννης Βασιλειάδης 549
Ζαφέρ Βεϊσάλ 456


Παράταξη «Σπάρτακος» του Κώστα Καραΐσκου (εκλέγει 3 συμβούλους, ένας εκ των οποίων ο επικεφαλής):

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου
Βγένας Παναγιώτης 190
Κοτσίλας Δημήτρης 132

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Καραϊσκος Κοσμάς 425
Ζαφειρίδης Γιώργος 170
Πάφης Γιώργος 152
Καραπούλη Ευθυμία 151
Καλοδημίδης Πάρις 150
Φωλιάς Δημήτρης 149
Καρακολίδης Παναγιώτης 131
Αμανατίδης Δημήτρης 125
Αλεξανδρίδης Δημήτρης 101
Μιχόπουλος Αναστάσιος 85
Παύλου Κωνσταντίνος 82
Ζεμπεκίδου Ευαγγελία 74
Σταυρίδης Θωμάς 71
Κασάπης Δημήτρης 70
Κοτσίλα Λαμπρινή 66
Σερμπέζης Χρήστος 63
Πετροπούλου Αθηνά 56
Κολιντζαρίδης Χρυσάφης 56
Γεωργαντά Αναστασία 55
Καρακύριος Δημήτρης 55
Μάλλιου Παρασκευή 52
Δάγκα Γεωργία 46
Καρχαδάκης Νικόλαος 44
Σπυριδωνίδης Σπύρος 43
Βασιλάκης Δημήτρης 43
Αραμπατζή Αντιγόνη 40
Εφετζής Γεώργιος 39
Κελέσης Γεώργιος 35
Αλτσατζής   Μαργαρίτης 30
Δημαρά Σμαρώ 30
Καρακιουλάχης Γιώργος 27
Σωτηρίου Μουράτ 26
Κακαζάνη Αργύρη 21
Ναζήφ Μπιρόλ 21
Ρωσσίδου Μαργαρίτα 21
Εφετζή Ελένη 18
Σκέντο Κρίστο 18
Ξάνθου Χρυσάνθη 17
Γκρατσιάνο Χαλδογερίδης Άρης 17
Ψαλτοπούλου Ανδρονίκη 17
Μιχαηλίδου Μαγδαληνή 16
Μεχμέτ Σιακήρ 10
Φωτιάδου Ινγκα 10
Κασιρίδης Μιχαήλ 9
Μητσοπούλου Ευδοκία 9
Παρλάκ Ελισάβετ 9
Κασιρίδου Μαρίνα 8
Κιλινκαρίδου Ξενιάδη 8
Μεργιέμ Αχμέτ 7
Χαμήτ Καδριέ 5
Σοφτά Υρκιέ 4
Τζανσού Οσμάν 3
Χουσεϊν Ορχάν 1

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Μποζατζή Αγγελική 187

Παράταξη «ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή» της Ελένης Λαφτσή (εκλέγει 3 συμβούλους, μία εκ των οποίων η επικεφαλής)

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου
Τσατσαρίδης Κωνσταντίνος 169
Γρηγοριάδης Δημήτριος 113
Μανωλόπουλος Δημήτριος 39

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Στρατιάδης Ανέστης  215
Χασάν Τουργάι 173
Λουτατίδης Γεώργιος 140
Κουγιουμτζόγλου Αγγελική 123
Ζάχος Δημήτριος 112
Κιόρογλου-Ιωαννίδου 
Κυριακούλα 107
Φαρμάκης Δημοσθένης 96
Αθανασίου Γαρυφαλλιά 79
Μαυρόπουλος Χαράλαμπος 72
Χασάν Εκρέμ 68
Χασάν Χασάν 68
Σπηλιώτη Μαρία Χριστίνα 64
Αχμετζίκ Μεμέτ Φατμέ 56
Σιτζάκ Εμίν Κιαμήλ 55
Κηπουρού Μαριάννα 53
Αμαξοπούλου Καλλιόπη 52
Μιχαηλίδης Παναγιώτης 52
Τοτοκώτσης Κωνσταντίνος 50
Λιονάκη Σοφία 49
Συλιβού Άρτεμις 47
Καλήν Σαλή Φερρού 43
Μεμέτ Ντιντσέρ 42
Βρη Χαραλαμπiα Χαρούλα 40
Γιαγατσινός Κωνσταντίνος 40
Πέτκου Στολίνα 39
Μιχαηλίδης Κωνσταντίνος 38
Διαλεκτάκη Κερασούλα 36
Κοζίδου Ελένη 35
Μάντσαρης Γεώργιος 35
Μάρκου – Τζατζανά 
Σταυρούλα 35
Βέτης Δημήτριος 33
Χαλήλ Χαλήλ 33
Γιακούπ Μουχαρέμ 32
Δημητριάδης Δημήτριος 31
Αντωνίου Χρήστος 30
Αραμπατζής Γρηγόριος 28
Ισμαήλ Γιοκχάν 28
 Καραγιαννίδου Ευφροσύνη 26
Γιακουμής Δημήτριος 25
Ιναγκάμοβα-Παιδαράκη Λόλα 24
Κουγιουμτζιάν Ντικρανουχή 24
Μουμίν Ντοβάν 24
Σακήρ Αμέτ 24
Τσαρέκα Συρματούλα 22
Σαδίκ Ισμαήλ Ιμπραχήμ 18
Ηλιάδου Καλλιόπη 16
Σαΐτ Νεντίμ 16
Αρζουμανίδης Μαραντών 15
Τογκαλίδης Ευστράτιος 15
Χατζίδου Παρθένα 15
Μπουλμπούλ Εμίν 14
Χαϊτά Νικολέττα 12
Σαρμαντίδου Μαρίνα 11
Δανιήλ Ευαγγελία 9
Παρσαλίδη Ευτυχία 8

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Πανγκανίδης Παναγιώτης 117
Μεμέτ Μεμέτ 58
Ντελή Μολά Φεΐζ 19

Παράταξη «ξε-Κίνημα για την Πόλη» του Τάσου Βαβατσικλή (εκλέγει 3 συμβούλους, ένας εκ των οποίων ο επικεφαλής):

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου
Κούκος Ευριπίδης 78
Ανδρεάδης Φιλοποίμην 76

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Ζωγράφου Πέτρος 199
Κώστογλου Ξάνθος 154
Ισμαήλ Μεχμέτ 147
Κιορπέογλου Κωνσταντίνος 147
Καλουδόπουλος Καλούδης 113
Αλεξόπουλος Ευάγγελος 107
Μαχμούτ Ρετζέπ 97
Νικολαίδου Ευγενία 94
Ρεσέτ Τζεμήλ 94
Κρόκος Κωνσταντίνος 88
Μποζατζίδης Σπύρος 79
Ρουμπίδης  Σταύρος 77
Τσαλίκης Αθανάσιος 77
Κλωνίδης Αθανάσιος 73
Σαλασίδης  Αβραάμ (Μάκης) 64
Παπαδοπούλου  Μαρία 56
Δανίδης Αθανάσιος 54
Νικολαΐδης Νικόλαος 52
Τσιτηρίδου Σοφία 52
Ιωαννίδου Σταματούλα 45
Σκαρλατίδου Σταματία 44
Ξενοδοχίδου Αναστασία 37
Τσιρωνίδης Χριστόφορος 37
Γεωργιάδου Μαρία 34
Παπαναστασίου Ελένη 33
Πουφίνα Ουρανία 30
Κάπα Μουσταφά Κιαζήμ 28
Μπάλιογλου Μουρχάν 28
Ξενοδοχίδου Μαρία 28
Χασάν  Αρήφ 27
Καρδιμάκη Αντωνία 24
Τσοχλιάς Παναγιώτης 23
Κικίδη Ελένη 22
Τσίρου Αποστολίνα 21
Χαριτίδου Αθηνά 21
Κυριακού Γεώργιος 19
Σουλεϊμάν Φαχρεντίν 18
Αρσενίου Αθανασία 15
Χασάν Καδή Εμινέ 14
Ξηροτύρης Νικόλαος 9
Παπαντωνόπουλος Αθανάσιος 3

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Κοσμίδου Τατιάνα 72
Κιλιγκαρίδης Βασίλειος 38

Παράταξη «Λαϊκή Συσπερίωση» του Γιάννη Λεβέντη (εκλέγει μία έδρα την οποία καταλαμβάνει ο επικεφαλής):

Τοπική Ενότητα Αιγείρου
Μπαλιάκα Αναστασία 39
Χρηστίδης Δημήτρης 38
Μιχαηλίδης Ιωάννης 27

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής
Βαργεμίδης Νικόλαος 141
Τεπερίδης Πέτρος 116
Φακιρίδου-Μαραγκού Γεωργία (Γωγώ) 90
Ευστρατίου Λεωνίδας 67
Γκλαβάνης Αναστάσιος 48
Τύλιος Ζαχαρίας 48
Μουσταφά Μουζαφέρ 41
Ευαγγελόπουλος Ευάγγελος 36
Τηγανούριας Ελευθέριος 32
Παπαδοπούλου Μαρία 30
Λεονταρίδης Παναγιώτης 25
Αμανατίδης Παναγιώτης 24
Κυρατζόγλου Χαράλαμπος 24
Καδρούδης Αθανάσιος 23
Κάσσας Ανδρέας 23
Μαυρομάτη Ευαγγελία 23
Χαρτομαντζίδης Αναστάσιος 23
Χρηστίδου Ζαφειρούλα 23
Δεβετζή Παναγιώτα 22
Κιτμερίδης Πέτρος 22
Σερήφ Τζαχήτ 22
Εμίτ Αχμέτ 21
Καλάμης Βασίλειος 21
Τσιτσόγλου-Παπαδοπούλου Άννα 21
Χαμητίδης Δημήτρης 21
Πατήρη Κυριακή 20
Τραϊτοράκης Μάρκος 19
Γεωργίου Σταυρούλα 16
Παπανικολάου Νικόλαος 16
Δημοπούλου Σοφία 15
Χρυσοχοΐδου Ευρίκλεια 13
Καλφόπουλος Σταμάτης 12
Κασιτερίδου Αλίκη 12
Κόρδαλη Αικατερίνη 12
Ιγγλής Αθανάσιος 11
Κωνσταντινίδου Ελένη 11
Μάριος Θεοδώρου 10
Κουρμπαλίδου Ευαγγελία 10
Καρακούση Σωτηρούλα 8
Μπαλτζίδης Παύλος 8
Παπαστεφάνου Χαράλαμπος 8
Πανταζής Σαράντης 7
Μπρούσα Ευθαλία 5
Οβελίδου Χαρίκλεια 5
Χιονίδου-Βαλσάμη Στρατούλα 4

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου
Θεοδωρίδης Θεοχάρης 49
Κοσμά Σοφία 17
Φαρακλού Άννα-Μαρία 13

Σημείωση: Εάν εκλεγεί ο Γιάννης Γκαράνης οι 18 έδρες του καταλαμβάνονται όλες από τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους του. Εάν δεν εκλεγεί την μία την καταλαμβάνει ο ίδιος. Αντίστοιχα ισχύουν και όσον αφορά στις 13 έδρες του Αντώνη Γραβάνη.


ΔΗΜΟΣ ΙΑΣΜΟΥ

Παράταξη «Εμπρός» του Οντέρ Μουμίν (εκλέγει 11*):

Αμαξάδες – Κιντς Ερκάν (643), Οκτάι Γιαλούτς (504), Σακήρ Εσέν (249), Βελή Χαγιάτ (234). Ακολουθούν οι υπόλοιποι. 
Ίασμος – Μουέμιν Ερτζάν (902), Μεχμέτ Μεχμέτ (743), Μπάτζιου Λεμονιά (578), Χουσεϊν Σαλήμ (574), Αμέτ Αϊσέλ (350), Δεμήρ Ριτβάν (315), Ισμαήλ Μεράλ (310). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σώστης – Αρήφ Μεχμέτ (849), Μουμίν Μουμίν (474), Γιουσούφ (400), Αλή Οζάν (368), Χασάν Μουσταφά (367), Χαλήλ Λατίφ (364), Μουμίν Μουμίν (354). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.

Παράταξη «Όραμα Αναγέννησης» του Κυριάκου Αμούτζα (εκλέγει 8*):
Αμαξάδες – Ηλίας Δαλακούρας (338), Μουμίν Μπεζέτ (203), Ζάρας Παρασκευάς (179). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Ίασμος – Γιάτσος Νικόλαος (578), Δαλακούρας Θεόδωρος (575), Βακιάνης Ανέστης (564), Βιδούρα Χριστίνα (512), Σαχουλίδης Χαράλαμπος (404). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σώστης – Αυγουστής Βανίλης (444), Μαχαίρας Χρήστος (394), Δουλγέρη Αθανασία (287), Τσαπαρής Μάρκος (221). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.


Παράταξη «Δημοκρατική Συνεργασία» του νυν δημάρχου Καδή Ισμέτ (εκλέγει τον επικεφαλής και άλλους 6):
Αμαξάδες – Μαντρατζή Χασάν (331), Χατζή Χουσεϊν (157). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Ίασμος – Ιμάμ Τζανέρ (701), Λουτφή Ιλκάι (366), Τοπτσή Ραμαδάν (28)_, Αντέμ Οκτάκη (241), Καλεντζή Ερντιντς (210). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σώστης – Αράπ Σεδάτ (612), Μεμέτ Οζτσιάν (605), Μουμίν Κααν (414), Καρά Χασάν Μουζδάτ (407), Ιδρύς Ναδήρ (382). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
 

Παράταξη «Λαϊκή Συσπείρωση» του Παναγιώτη Σπορίκη (εκλέγει 1 έδρα που πάει στον επικεφαλής):
Χάρι αναφοράς, στους Αμαξάδες προηγείται η Όλγα Σπορίκη, στον Ίασμο ο Δήμος Κοτζαμπάσης, στον Σώστη η Ευαγγελία Διαμαντάκη.

*Σημείωση: Εάν εκλεγεί ο Οντέρ Μουμίν δήμαρχος, τότε και οι 11 έδρες θα καταληφθούν από τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους του. Ειδάλλως η μία εξ αυτών θα καταληφθεί από τον ίδιο. Ομοίως ισχύει με τις 8 δημοτικές έδρες του Κυριάκου Αμούτζα.


ΔΗΜΟΣ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ - ΣΑΠΩΝ

Έτσι, στην παράταξη «Επανεκκίνηση» του Ντίνου Χαριτόπουλου (εκλέγει 11):
Μαρώνεια – Καραγκιόζ Μουσταφά (504), Μουσταφά Οσμάνογλου Τζανέρ (388), Γαγαλή Χαλήλ Ζαφέρ (366), Χαράλαμπος Καρύδης (273). Γεώργιος Χριστοφορίδης (273), Δήμου Σοφία (244), Γκιοκσέλ Γιουζμπάση Οσμάν 210. Ακολουθούν οι υπόλοιποι υποψήφιοι.

Σάπες – Τοπάλ Μεμέτ Αλή (777), Μιλτιάδης Μαυρίδης (652), Μολλά Αμέτ Μουσταφά (470), Κυριακούλα Τσολάκη (438), Ηλίας Εμιρζάς (315), Χαφούζ Μεμέτ Ριτβάν (315), Ολυμπία Λούρμπα (293), Γιοκχάν Σελήμ 290. Ακολουθούν οι υπόλοιποι.

Στην παράταξη «Μαζί για τον Τόπο μας» του νυν δημάρχου Γιάννη Σταυρίδη (εκλέγει 8):
Μαρώνεια - Ιμάμ Χασάν Ριτβάν (433), Μεραχτσάκης Χρήστος (380), Σαλήμ Νετζμή (318), Δουδουλακάκης Πέτρος (301), Πατσάρα Κυριακή (257). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σάπες - Τσάτσας Χαράλαμπος (314), Οσμάν Σεντάτ (278), Δημήτρης Πιλιλίτσης (254), Ρούφος Κωνσταντίνος (209), Μεχμέτ Αλή (206). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.

Στην παράταξη «Ανεξάρτητη Κοινωνία Πολιτών» του Απόστολου Ιωάννου (εκλέγεται ο επικεφαλής και άλλοι 5):
Μαρώνεια – Βαρνιτσιώτης Ευάγγελος (335), Βαβαλιαγκάκη Σουλτάνα (279), Τασίδης Απόστολος (264), Αβραμίδης Χρήστος (221), Οσμάν Ογλού Μουζδάτ (117). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σάπες – Μοσχάκης Δημήτρης (261), Τριφωνίδου Μαρία (253), Κοτσάκης Δημήτρης (238), Σιακήρ Χουσεϊν Μουσταφά (230), Μποσταντζή Μουράτ (166). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.

Στην παράταξη «Ενότητα – Ελπίδα – Αλλαγή» του Μιχάλη Βασιλειάδη (εκλέγεται ο επικεφαλής και άλλος 1)
Μαρώνεια – Χαμήτ Μεμέτ (83), Παναγιώτης Παπαδόπουλος (71). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.
Σάπες – Μουσταφά Ορχάν (122) – Γεωργία Γρηγορία (78). Ακολουθούν οι υπόλοιποι.

*Σημείωση: Εάν εκλεγεί ο Ντίνος Χαριτόπουλος δήμαρχος, τότε και οι 11 έδρες θα καταληφθούν από τους υποψήφιους δημοτικούς συμβούλους του. Ειδάλλως η μία εξ αυτών θα καταληφθεί από τον ίδιο. Ομοίως ισχύει με τις 8 δημοτικές έδρες του Γιάννης Σταυρίδη.

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Τελικά μένουμε συνεχώς με μία απορία στο μεταναστευτικό.