ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Τετάρτη, 28 Αυγούστου, 2019 - 10:00
ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

Το Σάββατο η ορκωμοσία της νέας Δημοτικής Αρχής Κομοτηνής

ΠΟΛΙΤΙΚΗ
Δήμος Κομοτηνής
Γιάννης Γκαράνης
Ίδρυμα Παπανικολάου

Θα ορκιστούν ο δήμαρχος, οι δημοτικοί σύμβουλοι, οι σύμβουλοι των Κοινοτήτων, καθώς και οι πρόεδροι των Κοινοτήτων

Το Σάββατο 31 Αυγούστου θα γίνει η ορκωμοσία της νέας Δημοτικής Αρχής Κομοτηνής. Σε συνέχεια των αποφάσεων του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ροδόπης, με τις οποίες επικυρώθηκαν τα αποτελέσματα των αρχικών και επαναληπτικών Δημοτικών Εκλογών της 26ης Μαΐου και 2ας Ιουνίου 2019 και ανακηρύχθηκαν ο δήμαρχος, οι δημοτικοί σύμβουλοι, οι σύμβουλοι των Κοινοτήτων, καθώς και οι πρόεδροι των Κοινοτήτων έως τριακοσίων κατοίκων, του Δήμου Κομοτηνής, για τη δημοτική περίοδο από 1η Σεπτεμβρίου 2019 έως την 31η Δεκεμβρίου 2023, καλούνται οι παραπάνω στην αίθουσα εκδηλώσεων του Ιδρύματος Παπανικολάου, σε δημόσια συνεδρίαση, στις 31 Αυγούστου 2019, ημέρα Σάββατο και ώρα 12.00΄μεσημβρινή για να δώσουν τον προβλεπόμενο όρκο από τις διατάξεις του άρθρου 52 του Ν.3852/2010 όπως τροποποιήθηκε και ισχύει. 

Θα ορκιστούν οι παρακάτω: 

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ:    
1. ΚΑΡΑΣΤΑΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 
2. ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
4. ΛΙΒΕΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
5. ΙΣΜΑΗΛ ΛΕΒΕΝΤ
6. ΤΖΕΝΕΤΙΔΗΣ ΠΑΡΘΕΝΙΟΣ
7. ΠΟΛΙΤΕΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8. ΣΤΟΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ
9. ΤΣΑΚΙΡΙΔΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ
10. ΝΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11. ΛΕΧΟΥΔΗΣ ΚΙΜΩΝ
12. ΜΕΧΜΕΤ ΜΕΣΟΥΤ
13. ΚΙΟΣΕ ΕΡΙΤΖΑΝ
14. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
15. ΜΟΛΛΑ ΙΣΑ ΡΙΤΒΑΝ
16. ΑΧΜΕΤ ΕΜΡΕ
17. ΛΑΠΑΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
18. ΜΟΥΡΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
19. ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 
20. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
21. ΜΑΝΙΤΣΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
22. ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
23. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
24. ΜΑΪΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
25. ΝΑΒΡΟΖΙΔΟΥ ΑΘΗΝΑ
26. ΧΑΣΑΝ ΧΑΣΑΝ
27. ΛΑΦΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
28. ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗ - ΚΡΟΚΟΥ  ΚΡΥΣΤΑΛΕΝΙΑ
29. ΜΟΛΛΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΜΕΤ ΡΙΤΒΑΝ
30. ΑΜΠΑΡΤΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
31. ΤΣΙΜΠΙΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
32. ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
33. ΚΑΡΑΪΣΚΟΣ ΚΟΣΜΑΣ
34. ΖΑΦΕΙΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
35. ΛΑΦΤΣΗ ΕΛΕΝΗ
36. ΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
37. ΧΑΣΑΝ ΤΟΥΡΓΑΪ
38. ΒΑΒΑΤΣΙΚΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
39. ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΠΕΤΡΟΣ
40. ΚΙΟΡΠΕΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
41. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ

1. Κοινότητα Κομοτηνής:     
1. ΑΡΜΕΝΤΖΙΔΗΣ ΧΑΡΙΣ (Πρ.)
2. ΚΑΛΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3. ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
4. ΙΒΑΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΚΟΚΚΙΝΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6. ΚΑΨΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7. ΜΟΥΤΟΥΣΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
8. ΑΛΗ ΑΛΗ 
9. ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ
10. ΚΙΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
11. ΚΟΣΟΥΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
12. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
13. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΡΣΕΦΟΝΗ
14. ΓΚΟΥΝΤΕΛΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
15. ΚΑΚΟΥΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ

2. Κοινότητα Αγίων Θεοδώρων:  
1. ΜΠΟΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Πρ.)
2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΘΩΜΑΗ
3. ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4. ΙΩΑΝΝΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
5. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3. Κοινότητα Αιγείρου
1. ΠΑΤΡΩΝΙΔΟΥ ΑΝΝΑ (Πρ.)
2. ΠΑΤΣΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3. ΣΚΟΥΛΑΡΙΔΟΥ ΜΑΡΟΥΛΑ
4. ΒΩΣΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
5. ΤΡΑΚΑΛΙΑΡΟΥΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

4. Κοινότητα Γρατινής
1. ΤΣΕΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Πρ.)
2. ΝΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
3. ΛΑΠΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
4. ΚΡΑΒΒΑΡΙΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
5. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

5.  Κοινότητα Θρυλορίου
1. ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρ.)
2. ΓΚΕΜΙΤΖΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
3. ΖΗΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4. ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
5. ΦΟΝΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

6. Κοινότητα Κάλχαντος
1. ΟΣΜΑΝ ΜΕΧΜΕΤ (Πρ.)
2. ΑΛΗ ΜΟΛΛΑ ΑΛΙΕ
3. ΝΤΕΛΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΡΑΜΑΝΤΑΝ
4. ΑΛΗ ΧΑΣΑΝ ΙΜΠΡΑΧΗΜ
5. ΝΕΖΗΡ ΣΕΜΠΑΕΤΙΝ

7. Κοινότητα Καρυδιάς
1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρ.)
2. ΔΑΔΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
3. ΛΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4. ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
5. ΔΗΜΟΥ ΜΑΡΙΑ

8. Κοινότητα Κηκιδίου
1. ΜΕΜΕΤ ΜΕΜΕΤ (Πρ.)
2. ΑΛΗ ΑΛΗ 
3. ΧΑΛΗΛ ΑΜΕΤ 
4. ΑΝΤΕΜ ΟΖΓΚΕ 
5. ΚΕΚΕ ΧΑΣΑΝ ΜΕΜΕΤ

9. Κοινότητα Κοσμίου
1. ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (Πρ.)
2. ΓΕΩΡΓΟΥΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3. ΤΣΟΜΠΑΝΓΙΟΒΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
5. ΧΑΤΖΗΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ

10. Κοινότητα Μεγάλου Δουκάτου
1. ΧΟΤΖΑ ΧΑΣΑΝ ΣΕΡΚΑΝ (Πρ.)
2. ΚΙΟΡΟΓΛΟΥ ΧΑΣΑΝ ΓΚΙΟΥΝΑΪ
3. ΣΙΡΑΝΕΤΖΗ ΤΑΣΗΜ ΝΕΒΖΑΤ
4. ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ 
5. ΧΑΣΑΝ ΤΣΑΟΥΣ ΧΑΣΑΝ

11. Κοινότητα Μελέτης
1. ΑΜΕΤ ΦΕΡΙΝΤΟΥΝ  (Πρ.)
2. ΧΑΛΗΛ ΟΓΛΟΥ ΓΚΑΤΖΑΛ ΒΙΛΝΤΑΝ
3. ΜΠΙΓΙΟΥΚ ΕΜΙΝΕ
4. ΧΑΛΗΛ ΙΖΕΤ
5. ΧΑΣΑΝ ΣΕΛΜΑ

12. Κοινότητα Νέας Καλλίστης
1. ΠΑΠΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (Πρ.)
2. ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
3. ΓΙΛΔΙΖΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ
4. ΔΟΥΒΑΝΙΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5. ΝΤΑΝΑΔΑ ΕΙΡΗΝΗ 
ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

13. Κοινότητα Νέου Σιδηροχωρίου
1. ΜΑΝΙΤΣΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (Πρ.)
2. ΧΑΣΑΝ ΑΪΝΤΙΝ
3. ΤΑΣΗΜ ΜΕΜΕΤ
4. ΤΣΑΜΠΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5. ΟΣΜΑΝ ΣΕΡΔΑΛ 

14. Κοινότητα Παγουρίων
1. ΤΖΟΥΓΚΡΑΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Πρ.)
2. ΜΠΛΕΤΣΑ ΕΛΕΝΗ
3. ΔΡΟΣΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
4. ΣΑΛΗ ΜΠΙΛΓΚΙΝ
5. ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΟΥ ΛΟΥΙΖΑ

15. Κοινότητα Πανδρόσου
1. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΔΕΡΜΕΝΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΡΟΥΛΑ)
2. ΚΑΜΠΕΡ ΣΟΥΚΡΗ 
3. ΜΠΕΚΗΡΟΓΛΟΥ ΣΑΜΠΡΗ 
4. ΑΓΚΗΡ ΧΑΣΑΝ ΕΡΝΤΕΜ 
5. ΧΟΤΖΟΓΛΟΥ ΧΟΥΣΕΪΝ ΒΕΪΣΕΛ

16. Κοινότητα Πόρπης
1. ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (Πρ.)
2. ΠΑΡΑΣΧΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ 
3. ΧΑΪΡΟΥΛΑ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ
4. ΔΟΤΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
5. ΚΑΡΥΟΦΥΛΛΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

17. Κοινότητα Φαναρίου
1. ΚΑΡΑΒΕΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (Πρ.)
2. ΔΟΝΤΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
3. ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
4. ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5. ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΙ ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ
1. Κοινότητα Ανθοχωρίου
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
2. Κοινότητα Αρωγής
ΜΑΜΟΥΤ ΚΕΝΑΝ 
3. Κοινότητα Γλυφάδας
ΜΠΟΥΡΔΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4. Κοινότητα Ιτέας
ΧΟΥΣΕΪΝ ΧΑΣΑΝ 
5. Κοινότητα Καλλίστης
ΜΕΜΕΤ ΦΑΧΡΗ
6. Κοινότητα Μέσης
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
7. Κοινότητα Σιδηράδων
ΣΕΠΕΤΣΗ ΑΜΕΤ ΙΡΦΑΝ
8. Κοινότητα Στυλαρίου
ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ 

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Δεν αντιλαμβανόμαστε γιατί καίγονται τόσο στην κυβέρνηση να προχωρήσουν άμεσα οι επενδύσεις χρυσού και στη Θράκη, αφού ουσιαστικά και με βάση τους σχεδιασμούς που υπάρχουν,  ελάχιστες θέσεις εργασίας θα αποδ