fbpx Η σταυροδοσία των υπ. δημοτικών συμβούλων, αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά κέντρα
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Πέμπτη, 30 Μαΐου, 2019 - 14:36
ΔΗΜΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Η σταυροδοσία των υπ. δημοτικών συμβούλων, αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά κέντρα

ΠΟΛΙΤΙΚΗ
ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019
Κοινωνία Πολιτών
Σύμπραξη Προοπτικής

Τα πρώτα δεδομένα για όλους τους συνδυασμούς του Δήμου Κομοτηνής

Η σταυροδοσία των υπ. δημοτικών συμβούλων, αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά κέντρα, αποτυπώνεται από τα πρώτα στοιχεία, σύμφωνα με πληροφορίες. Οι παρακάτω ψήφοι όπως αποτυπώνονται για τους υποψηφίους όλων των συνδιασμών δεν αφορά το σύνολο των εκλογικών τμημάτων του Δήμου Κομοτηνής.
 

Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής της σταυροδοσίας  του συνδυασμού της «Κοινωνίας Πολιτών» είναι τα εξής:

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου

Δημήτρης Καρασταύρου 1847

Κιασήφ Τουργκάι 697

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Νίκος Σωτηρακόπουλος  1169

Νατάσα Λιβεριάδου 1090

Λεβέντ Ισμαήλ 1053

Παρθένιος (Θέμης) Τζενετίδης 874

Δημήτρης Πολιτειάδης 847

Κλεοπάτρα Στογιαννίδου 792

Στράτος Τσακιρίδης 759

Κιοσσέ Ερτζάν 729

Χρήστος Νάκος 697

Κίμων Λεχούδης 689

Μεσούτ Μεχμέτ 647

Νότης Χαραλαμπίδης 633

Αθανάσιος Λάπατας 616

Μολλά Ισά Ριτβάν 600

Εμρέ Αχμέτ 563

Ελένη Καρακαξίδου 546

Γιάννης Μουρτίδης 544

Γιώργος Λαζαρίδης 510

Παπαδόπουλος Αναστάσιος 504

Μαρία Πετεινάκη 464

Χασάν Κασικτσή 431

Αθανάσιος Ρούσης 425

Σιμπέλ Μουσταφά Ογλού 415

Βαγγέλης Καρακύργιος 386

Αγησίλαος Βεσεξίδης 350

Καντές Βασίλης 332

Έλπη Μπλεκάτση 329

Αρχοντούλα Καραγεωργίου-Μαλούση 314

Σεμήχ Μουσταφά 301

Νικόλαος Γιασάρης 245

Σιβρίδου Χαριτωμένη 242

Γεώργιος Κυρίδης 230

Βιλντάν Γιουσούφ 224

Κυριακή Γκαϊντατζή 219

Άννα Ξενοδοχίδου 212

Ειρήνης Χρυσοστομίδου 206

Ζεϊρά Ταλήπ 179

Ιωάννης Δημόπουλος 175

Γιώργος Κουκαλιώτης 159

Ταχσίν Αρήφ 149

Ελένη Πετούση 131

Γιαννούλα Γεωργούδη 124

Θεοδώρα Κώτσου 119

Κλεοπάτρα Τσίπη 105

Φαντιλέ Χουσεϊν 93

Χριστίνα Κωνσταντινίδου 91

Δέσποινα Χατζημάνου 85

Ουρανία Ματσούκα 82

Αντναάν Αμέτ 70

Χουσεϊν Σαδήκ 64

Άγγελος Τσολακίδης 57

Λιουντμήλα Βερτίκοβα 46

Όλα Χρυσίδου 33

Λία Μπαγκίροβα 5

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

Ιωάννης Κυριαζής 1306

Αμέτ Χασάν  733

 

Τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής της σταυροδοσίας  του συνδυασμού της «Σύμπραξης Προοπτικής» είναι τα εξής:

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου  

Γεώργιος Θεοχαρίδης 787

Θεόδωρος Γκαντής 693

Χασάν Αϊτσάν 453

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Ανέστης Βαφειάδης 848

Νίκος Παπακωνσταντίνου 745

Κωνσταντίνος  Μάινας 729

Αθηνά Ναβροζίδου 651

Ευάγγελος Λαφτσής 533

Χασάν Χασάν 512

Κρυσταλλένια Κουτσογιάννη-Κρόκου 495

Δήμητρα Τσιμπιρίδου 481

Αμέτ Ριτβάν Χουσεϊν  476

Βασίλης Αμπαρτζίδης 472

Μαρία Χατζοπούλου 425

Ερτζάν Αμέτ 396

Μεσούτ Χασάν 389

Δημήτρης Ξενάκης 386

Γιώργος Κέπελης 384

Κυριάκος Γκάζος 382

Ελένη Ορτακτσίδου-Μάρτσα  377

Χαλήλ Τεφήκ Χακάν 322

Μαρία Παπαγεωργίου 302

Δημήτρης Καραγκιόζης 296

Φώτης Μελέγκοας 294

Μεμέτ Μεμέτ 277

Γιώργος Δούκας 233

Ειρήνης Καλογιαννίδου-Μαυροματίδου 226

Νιχάτ Χουσεϊν 220

Ογλουαλή Αλή 219

Δήμητρα Μπαμπασίδου-Δεληδήμου 214

Περβίν Ιλιάζ 200

Ιωάννης Καρβουνιάρης 193

Αναστάσιος Μπόμπολας 192

Γκιουρχάν Τσολάκη 172

Ιμπράμ Ρασήμ Χαλήλ  170

Κική Πασχαλίδου 165

Δέσποινα Γεωργιάδου  156

Ελένη Χατζή 155

Καλλιόπη Γρηγοροπούλου 154

Σουσάνα  Καταροπούλου 149

Μπουρτσή Χασάν  148

Αλεξάνδρα Κεσίδου 126

Παναγιώτης Τσολάκης 118

Γεώργιος Πάκος 85

Ουγούρ Χασάν 80

Χουσεϊν Τζαήτ 77

Αργυρούλα Μπαλαμπάνη 74

Ευμορφία Δεμίρη 68

Οκτάη Αλή 58

Γιώργος Τοντινίδης 55

Σελμά Χαλήλ 49

Παρθένα Φιλιππίδου 46

Εμινέ Ταχσίν 36

Κυριακή Σιμιονίδου 21

Τουλάι ΟγλούΧασάν 15

Δημοτική Ενότητα Σιδηροχωρίου

Θεόδωρος Μανίτσας 608

Ιωάννης Βασιλειάδης 549

Ζαφέρ Βεϊσάλ 456

 

Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας  του συνδυασμού της "Σπάρτακος", αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά τμήματα:

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου

Βγένας Παναγιώτης 190

Κοτσίλας Δημήτρης 132

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Καραϊσκος Κοσμάς 425

Ζαφειρίδης Γιώργος 170

Πάφης Γιώργος 152

Καραπούλη Ευθυμία 151

Καλοδημίδης Πάρις 150

Φωλιάς Δημήτρης 149

Καρακολίδης Παναγιώτης 131

Αμανατίδης Δημήτρης 125

Αλεξανδρίδης Δημήτρης 101

Μιχόπουλος Αναστάσιος 85

Παύλου Κωνσταντίνος 82

Ζεμπεκίδου Ευαγγελία 74

Σταυρίδης Θωμάς 71

Κασάπης Δημήτρης 70

Κοτσίλα Λαμπρινή 66

Σερμπέζης Χρήστος 63

Πετροπούλου Αθηνά 56

Κολιντζαρίδης Χρυσάφης 56

Γεωργαντά Αναστασία 55

Καρακύριος Δημήτρης 55

Μάλλιου Παρασκευή 52

Δάγκα Γεωργία 46

Καρχαδάκης Νικόλαος 44

Σπυριδωνίδης Σπύρος 43

Βασιλάκης Δημήτρης 43

Αραμπατζή Αντιγόνη 40

Εφετζής Γεώργιος 39

Κελέσης Γεώργιος 35

Αλτσατζής   Μαργαρίτης 30

Δημαρά Σμαρώ 30

Καρακιουλάχης Γιώργος 27

Σωτηρίου Μουράτ 26

Κακαζάνη Αργύρη 21

Ναζήφ Μπιρόλ 21

Ρωσσίδου Μαργαρίτα 21

Εφετζή Ελένη 18

Σκέντο Κρίστο 18

Ξάνθου Χρυσάνθη 17

Γκρατσιάνο Χαλδογερίδης Άρης 17

Ψαλτοπούλου Ανδρονίκη 17

Μιχαηλίδου Μαγδαληνή 16

Μεχμέτ Σιακήρ 10

Φωτιάδου Ινγκα 10

Κασιρίδης Μιχαήλ 9

Μητσοπούλου Ευδοκία 9

Παρλάκ Ελισάβετ 9

Κασιρίδου Μαρίνα 8

Κιλινκαρίδου Ξενιάδη 8

Μεργιέμ Αχμέτ 7

Χαμήτ Καδριέ 5

Σοφτά Υρκιέ 4

Τζανσού Οσμάν 3

Χουσεϊν Ορχάν 1

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

Μποζατζή Αγγελική 187

 

Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας  του συνδυασμού της "ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή", αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά τμήματα

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου

Τσατσαρίδης Κωνσταντίνος 169

Γρηγοριάδης Δημήτριος 113

Μανωλόπουλος Δημήτριος 39

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Στρατιάδης Ανέστης  215

Χασάν Τουργάι 173

Λουτατίδης Γεώργιος 140

Κουγιουμτζόγλου Αγγελική 123

Ζάχος Δημήτριος 112

Κιόρογλου-Ιωαννίδου Κυριακούλα 107

Φαρμάκης Δημοσθένης 96

Αθανασίου Γαρυφαλλιά 79

Μαυρόπουλος Χαράλαμπος 72

Χασάν Εκρέμ 68

Χασάν Χασάν 68

Σπηλιώτη Μαρία Χριστίνα 64

Αχμετζίκ Μεμέτ Φατμέ 56

Σιτζάκ Εμίν Κιαμήλ 55

Κηπουρού Μαριάννα 53

Αμαξοπούλου Καλλιόπη 52

Μιχαηλίδης Παναγιώτης 52

Τοτοκώτσης Κωνσταντίνος 50

Λιονάκη Σοφία 49

Συλιβού Άρτεμις 47

Καλήν Σαλή Φερρού 43

Μεμέτ Ντιντσέρ 42

Βρη Χαραλαμπiα Χαρούλα 40

Γιαγατσινός Κωνσταντίνος 40

Πέτκου Στολίνα 39

Μιχαηλίδης Κωνσταντίνος 38

Διαλεκτάκη Κερασούλα 36

Κοζίδου Ελένη 35

Μάντσαρης Γεώργιος 35

Μάρκου – Τζατζανά Σταυρούλα 35

Βέτης Δημήτριος 33

Χαλήλ Χαλήλ 33

Γιακούπ Μουχαρέμ 32

Δημητριάδης Δημήτριος 31

Αντωνίου Χρήστος 30

Αραμπατζής Γρηγόριος 28

Ισμαήλ Γιοκχάν 28

 Καραγιαννίδου Ευφροσύνη 26

Γιακουμής Δημήτριος 25

Ιναγκάμοβα-Παιδαράκη Λόλα 24

Κουγιουμτζιάν Ντικρανουχή 24

Μουμίν Ντοβάν 24

Σακήρ Αμέτ 24

Τσαρέκα Συρματούλα 22

Σαδίκ Ισμαήλ Ιμπραχήμ 18

Ηλιάδου Καλλιόπη 16

Σαΐτ Νεντίμ 16

Αρζουμανίδης Μαραντών 15

Τογκαλίδης Ευστράτιος 15

Χατζίδου Παρθένα 15

Μπουλμπούλ Εμίν 14

Χαϊτά Νικολέττα 12

Σαρμαντίδου Μαρίνα 11

Δανιήλ Ευαγγελία 9

Παρσαλίδη Ευτυχία 8

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

Πανγκανίδης Παναγιώτης 117

Μεμέτ Μεμέτ 58

Ντελή Μολά Φεΐζ 19

 

Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας  του συνδυασμού της "Ξε-Κίνημα για την Πόλη", αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά τμήματα

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου

Κούκος Ευριπίδης 78

Ανδρεάδης Φιλοποίμην 76

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Ζωγράφου Πέτρος 199

Κώστογλου Ξάνθος 154

Ισμαήλ Μεχμέτ 147

Κιορπέογλου Κωνσταντίνος 147

Καλουδόπουλος Καλούδης 113

Αλεξόπουλος Ευάγγελος 107

Μαχμούτ Ρετζέπ 97

Νικολαίδου Ευγενία 94

Ρεσέτ Τζεμήλ 94

Κρόκος Κωνσταντίνος 88

Μποζατζίδης Σπύρος 79

Ρουμπίδης  Σταύρος 77

Τσαλίκης Αθανάσιος 77

Κλωνίδης Αθανάσιος 73

Σαλασίδης  Αβραάμ (Μάκης) 64

Παπαδοπούλου  Μαρία 56

Δανίδης       Αθανάσιος 54

Νικολαίδης  Νικόλαος 52

Τσιτηρίδου Σοφία 52

Ιωαννίδου Σταματούλα 45

Σκαρλατίδου Σταματία 44

Ξενοδοχίδου Αναστασία 37

Τσιρωνίδης Χριστόφορος 37

Γεωργιάδου Μαρία 34

Παπαναστασίου Ελένη 33

Πουφίνα Ουρανία 30

Κάπα Μουσταφά Κιαζήμ 28

Μπάλιογλου Μουρχάν 28

Ξενοδοχίδου Μαρία 28

Χασάν  Αρήφ 27

Καρδιμάκη Αντωνία 24

Τσοχλιάς Παναγιώτης 23

Κικίδη Ελένη 22

Τσίρου Αποστολίνα 21

Χαριτίδου Αθηνά 21

Κυριακού Γεώργιος 19

Σουλεϊμάν Φαχρεντίν 18

Αρσενίου Αθανασία 15

Χασάν Καδή Εμινέ 14

Ξηροτύρης Νικόλαος 9

Παπαντωνόπουλος Αθανάσιος 3

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

Κοσμίδου Τατιάνα 72

Κιλιγκαρίδης Βασίλειος 38

 

Τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας  του συνδυασμού " Λαϊκή Συσπείρωση", αλλά όχι σε όλα τα εκλογικά τμήματα:

Δημοτική Ενότητα Αιγείρου

Μπαλιάκα Αναστασία 39

Χρηστίδης Δημήτρης 38

Μιχαηλίδης Ιωάννης 27

Δημοτική Ενότητα Κομοτηνής

Βαργεμίδης Νικόλαος 141

Τεπερίδης Πέτρος 116

Φακιρίδου-Μαραγκού Γεωργία (Γωγώ) 90

Ευστρατίου Λεωνίδας 67

Γκλαβάνης Αναστάσιος 48

Τύλιος Ζαχαρίας 48

Μουσταφά Μουζαφέρ 41

Ευαγγελόπουλος Ευάγγελος 36

Τηγανούριας Ελευθέριος 32

Παπαδοπούλου Μαρία 30

Λεονταρίδης Παναγιώτης 25

Αμανατίδης Παναγιώτης 24

Κυρατζόγλου Χαράλαμπος 24

Καδρούδης Αθανάσιος 23

Κάσσας Ανδρέας 23

Μαυρομάτη Ευαγγελία 23

Χαρτομαντζίδης Αναστάσιος 23

Χρηστίδου Ζαφειρούλα 23

Δεβετζή Παναγιώτα 22

Κιτμερίδης Πέτρος 22

Σερήφ Τζαχήτ 22

Εμίτ Αχμέτ 21

Καλάμης Βασίλειος 21

Τσιτσόγλου-Παπαδοπούλου Άννα 21

Χαμητίδης Δημήτρης 21

Πατήρη Κυριακή 20

Τραϊτοράκης Μάρκος 19

Γεωργίου Σταυρούλα 16

Παπανικολάου Νικόλαος 16

Δημοπούλου Σοφία 15

Χρυσοχοϊδου Ευρίκλεια 13

Καλφόπουλος Σταμάτης 12

Κασιτερίδου Αλίκη 12

Κόρδαλη Αικατερίνη 12

Ιγγλής Αθανάσιος 11

Κωνσταντινίδου Ελένη 11

Μάριος Θεοδώρου 10

Κουρμπαλίδου Ευαγγελία 10

Καρακούση Σωτηρούλα 8

Μπαλτζίδης Παύλος 8

Παπαστεφάνου Χαράλαμπος 8

Πανταζής Σαράντης 7

Μπρούσα Ευθαλία 5

Οβελίδου Χαρίκλεια 5

Χιονίδου-Βαλσάμη Στρατούλα 4

Δημοτική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

Θεοδωρίδης Θεοχάρης 49

Κοσμά Σοφία 17

Φαρακλού Άννα-Μαρία 13

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Αδυνατεί  πολλές φορές ο μέσος και κοινός νους,  να συλλάβει τη λογική που διακατέχει ορισμένα στελέχη του Σύριζα.