ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Πέμπτη, 6 Ιουνίου, 2019 - 10:00
ΠΛΗΡΗΣ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ «Χ»

Όλοι οι σταυροί υπ. δημοτικών συμβούλων στο ν. Ροδόπης

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ
ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ 2019
Αποτελέσματα

Τα επίσημα αποτελέσματα στους Δήμους Κομοτηνής, Μαρωνείας – Σαπών, Ιάσμου, Αρριανών, πόσες έδρες έχει ο κάθε συνδυασμός

Διονύσης Βοργιάς

Ο «Χ» παρουσιάζει τα επίσημα και τελικά αποτελέσματα σταυροδοσίας υπ. δημοτικών συμβούλων στους τέσσερις Δήμους του νομού Ροδόπης, ήτοι Κομοτηνής, Μαρωνείας – Σαπών, Ιάσμου, Αρριανών. Η ενημέρωση έρχεται από το Πρωτοδικείο Ροδόπης, όπου έγινε η επίσημη ανακήρυξη. Υπενθυμίζουμε ότι στην α’ Κυριακή των εκλογών, 26η Μαΐου, έγινε η σταυροδοσία. Αναφοράς χρήζει ότι μολονότι ο καταμερισμός εδρών ανά παράταξη είναι γνωστός, όπως και τα περισσότερα πρόσωπα των υπ. δημοτικών συμβουλίων, υπάρχουν ακόμη «αχαρτογράφητα νερά» όσων αφορά σε μερικές εκλογικές ενότητες, αναφορικά με τους εκλεγέντες δημοτικούς συμβούλους, ενώ υπάρχει «ανοιχτό» και το ζήτημα σε ποια εκλογική περιφέρεια καταλαμβάνουν έδρα η επικεφαλής συνδυασμών που δεν εκλέχθηκαν δήμαρχοι. Στην αυριανή έντυπη έκδοση του «Χ» θα δημοσιευτούν τα αποτελέσματα των κοινοτικών εκλογών. Τέλος, αναφοράς χρήζει ότι ήδη έχουν εκφραστεί παράπονα από δημοτικούς συμβούλους για λάθη στην σταυροδοσία, άρα κρατάμε επιφυλάξεις.

ΔΗΜΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

Στο σύνολο των 55.570 συμπολιτών μας που ήταν εγγεγραμμένοι, στις κάλπες έσπευσαν περί τον 29.917. Από αυτά τα άκυρα και τα λευκά ψηφοδέλτια  ήταν 2.132 συνολικά. Ο καταμερισμών εδρών:

  • Γιάννης Γκαράνης (Κοινωνία Πολιτών) 18 έδρες (ο επικεφαλής εκλέχθηκε δήμαρχος)
  • Αντώνης Γραβάνης (Σύμπραξη Προοπτικής) 12 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Κώστας Καραϊσκος (Σπάρτακος) 2 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Ελένη Λαφτσή (ΠΟΛΗ-τική Ανατροπή) 2 έδρες + 1 της επικεφαλής
  • Τάσος Βαβατσικλής (ξε-Κίνημα για την Πόλη) 2 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Γιάννης Λεβέντης (Λαϊκή Συσπείρωση) 1 έδρα αυτή του επικεφαλής

Ακολουθεί η σταυροδοσία ανά παράταξη και εκλογική ενότητα:

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Δημήτρης Καρασταύρου 2109

2.    Κιασήφ Τουργκάι 854 


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

 

3.    Νίκος Σωτηρακόπουλος  1384

4.    Νατάσα Λιβεριάδου 1301

5.    Λεβέντ Ισμαήλ 1235

6.    Παρθένιος (Θέμης) Τζενετίδης 1050

7.    Δημήτρης Πολιτειάδης 1026

8.    Κλεοπάτρα Στογιαννίδου 952

9.    Στράτος Τσακιρίδης 915

10.    Χρήστος Νάκος 847

11.    Κίμων Λεχούδης 845

12.    Μεχμέτ Μεσούτ 843

13.    Κιοσέ Εριτζάν 841

14.    Νότης Χαραλαμπίδης 731

15.    Μολλά Ισά Ριτβάν 729

16.    Αχμέτ Εμρέ 727

17.    Αθανάσιος Λάπατας 722

18.    Γιάννης Μουρτίδης 671

19.    Γιώργος Λαζαρίδης 652

20.    Ελένη Καρακαξίδου 651

21.    Αναστάσιος Παπαδόπουλος 609

22.    Μαρία Πετεινάκη 559

23.    Αθανάσιος Ρούσης 544

24.    Σιμπέλ Μουσταφά Ογλού 527

25.    Αγησίλαος Βεσεξίδης 518

26.    Αρήφ Χασάν Κασικτσή 475

27.    Βαγγέλης Καρακύργιος 419

28.    Καντές Βασίλης 414

29.    Έλπη Μπλεκάτση 366

30.    Αρχοντούλα Καραγεωργίου-Μαλούση 359

31.    Σεμήχ Μουσταφά 337

32.    Ειρήνη Χρυσοστομίδου 285

33.    ΣΙβρίδου Χαριτωμένη 284

34.    Βιλντάν Γιουσούφ 277

35.    Γεώργιος Κυρίδης 277

36.    Νίκος Γιασάρης 275

37.    Κυριακή Γκαϊντατζή 258

38.    Άννα Ξενοδοχίδου 250

39.    Ζεϊρά Ταλήπ 240

40.    Γιώργος Κουκαλιώτης 203

41.    Ιωάννης Δημόπουλος 196

42.    Ταχσίν Αρήφ 172

43.    Ελένη Πετούση 163

44.    Θεοδώρα (Ρίτσα) Κώτσου 146

45.    Γιαννούλα Γεωργούδη 144

46.    Κλεοπάτρα Τσίπη 138

47.    Φαντιλέ Χουσεϊν 117

48.    Χριστίνα Κωνσταντινίδου 104

49.    Ουρανία Ματσούκα 101

50.    Δέσποινα Χατζημάνου 96

51.    Αντναάν Αμέτ 80

52.    Χουσεϊν Σαδίκ 80

53.    Άγγελος Τσολακίδης 66

54.    Λιουντμήλα Βερτίκοβα 58

55.    Όλγα Χρυσίδου 37

56.    Λία Μπαγκίροβα 7
 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ

57.    Ιωάννης Κυριαζής 1752
58.    Αμέτ Χασάν  908


ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗΣ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Γεώργιος Θεοχαρίδης 884
2.    Θεόδωρος Γκαντής 782
3.    Χασάν Αϊτσάν 543 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

4.    Ανέστης Βαφειάδης 962
5.    Νίκος Παπακωνσταντίνου 921
6.    Κωνσταντίνος  Μάινας 872
7.    Αθηνά Ναβροζίδου 781
8.    Χασάν Χασάν 644
9.    Ευάγγελος Λαφτσής 634
10.    Κρυσταλλένια Κουτσογιάννη-Κρόκου 606
11.    Αμέτ Ριτβάν Μολλά Χουσεΐν  604
12.    Βασίλης Αμπαρτζίδης 590
13.    Δήμητρα Τσιμπιρίδου 553
14.    Μαρία Χατζοπούλου 523
15.    Ερτζάν Αμέτ 487
16.    Μεσούτ Χασάν 478
17.    Δημήτρης Ξενάκης 451
18.    Ελένη Ορτακτσίδου-Μάρτσα  442
19.    Κυριάκος Γκάζος 435
20.    Χαλήλ Τεφήκ Χακάν 399
21.    Γιώργος Κεπελής 384
22.    Φώτης Μελέγκος 361
23.    Μεμέτ Μεμέτ 357
24.    Μαρία Παπαγεωργίου 354
25.    Δημήτρης Καραγκιόζης 339
26.    Ειρήνη Καλογιαννίδου-Μαυροματίδου 271
27.    Νιχάτ Χουσεϊν 267
28.    Περβίν Ιλιάζ 256
29.    Γιώργος Δούκας 255
30.    Αλή Ογλού Αλή 247
31.    Δήμητρα Μπαμπασίδου-Δεληδήμου 238
32.    Ιωάννης Καρβουνιάρης 231
33.    Αναστάσιος Μπόμπολας 225
34.    Δέσποινα Γεωργιάδου  217
35.    Μπουρτσή Χασάν  216
36.    Ιμπράμ Ρασήμ Χαλήλ  193
37.    Γκιουρχάν Τσολάκ 191
38.    Καλλιόπη Γρηγοροπούλου 187
39.    Κική Πασχαλίδου 186
40.    Παναγιώτης Τσολάκης 179
41.    Ελένη Χατζή 179
42.    Σουσάνα  Καταροπούλου 170
43.    Αλεξάνδρα Κεσίδου 140
44.    Ουγούρ Χασάν 122
45.    Γεώργιος Πάκος 99
46.    Χουσεϊν Τζαήτ 98
47.    Γιώργος Τοντινίδης 83
48.    Ευμορφία Δεμίρη 81
49.    Αργυρούλα Μπαλαμπάνη 77
50.    Σελμά Χαλήλ 66
51.    Οκτάη Αλή 59
52.    Παρθένα Φιλιππίδου 50
53.    Εμινέ Ταχσίν 45
54.    Κυριακή Σιμιονίδου 25
55.    Τουλάι Ογλού Χασάν 18 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ 

56.    Θεόδωρος Μανίτσας 797
57.    Ιωάννης Βασιλειάδης 662
58.    Ζαφέρ Βεϊσάλ 615


ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Παναγιώτης Βγένας 215
2.    Δημήτρης Κοτσίλας 146 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

3.    Κοσμάς Καραϊσκος 490
4.    Γιώργος Ζαφειρίδης 194
5.    Δημήτρης Φωλιάς 191
6.    Πάρις Καλοδημίδης 189
7.    Γιώργος Πάφης 184
8.    Παναγιώτης Καρακολίδης 177
9.    Ευθυμία Καραπούλη 175
10.    Δημήτρης Αμανατίδης 148
11.    Δημήτρης Αλεξανδρίδης 125
12.    Αναστάσιος Μιχόπουλος 106
13.    Κωνσταντίνος Παύλου 94
14.    Ευαγγελία Ζεμπεκίδου 92
15.    Θωμάς Σταυρίδης 81
16.    Λαμπρινή Κοτσίλα 80
17.    Δημήτρης Κασάπης 78
18.    Χρήστος Σερμπέζης 78
19.    Αθηνά Πετροπούλου 77
20.    Χρυσάφης Κολιντζαρίδης 69
21.    Αναστασία Γεωργαντά 64
22.    Γεώργιος Εφετζής 61
23.    Δημήτρης Καρακύριος 61
24.    Γεωργία Δάγκα 60
25.    Παρασκευή Μάλλιου 58
26.    Σπύρος Σπυριδωνίδης 53
27.    Αντιγόνη Αραμπατζή 52
28.    Νικόλαος Καρχαδάκης 52
29.    Δημήτρης Βασιλάκης 49
30.    Γεώργιος Κελέσης 38
31.    Γιώργος Καρακιουλάχης 36
32.    Σμαρώ Δημαρά 33
33.    Μουράτ Σωτηρίου 33
34.    Μαργαρίτης Αλτσατζής   32
35.    Μαργαρίτα Ρωσσίδου 26
36.    Αργύρη Κακαζάνη 25
37.    Χρυσάνθη Ξάνθου 24
38.    Ελένη Εφετζή 23
39.    Άρης Γκρατσιάνο Χαλδογερίδης 23
40.    Κρίστο Σκέντο 22
41.    Μπιρόλ Ναζήφ 21
42.    Ανδρονίκη Ψαλτοπούλου 19
43.    Μαγδαληνή Μιχαηλίδου 18
44.    Σιακήρ Μεχμέτ 13
45.    Ελισάβετ Παρλάκ 13
46.    Μαρίνα Κασιρίδου 12
47.    Ευδοκία Μητσοπούλου 12
48.    Ινγκά Φωτιάδου 11
49.    Μιχαήλ Κασιρίδης 10
50.    Ξενιάδη Κιλινκαρίδου 9
51.    Αχμέτ Μεργιέμ 7
52.    Καδριέ Χαμήτ 6
53.    Υρκιέ Σοφτά 5
54.    Οσμάν Τζανσού 3
55.    Ορχάν Χουσεΐν 3 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ

56.    Αγγελική Μπαζατζή 237
57.    Μαρίνα Ρωσίδου 44


ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΠΟΛΗ – ΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Κωνσταντίνος Τσατσαρίδης  181
2.     Δημήτριος Γρηγοριάδης 132
3.     Δημήτριος Μανωλόπουλος 42

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

4.    Ανέστης  Στρατιάδης 254
5.    Τουργάι Χασάν 177
6.     Γεώργιος Λουτατίδης 168
7.     Αγγελική Κουγιουμτζόγλου 143
8.     Κυριακούλα Κιόρογλου-Ιωαννίδου 126
9.     Δημήτριος Ζάχος 124
10.     Δημοσθένης Φαρμάκης 108
11.     Χασάν Χασάν 94
12.     Γαρυφαλλιά Αθανασίου 91
13.     Εκρέμ Χασάν 84
14.     Χαράλαμπος Μαυρόπουλος 82
15.     Μαρία Χριστίνα Σπηλιώτη 73
16.     Καλλιόπη Αμαξοπούλου 68
17.     Φατμέ Αχμετζίκ Μεμέτ 64
18.     Κωνσταντίνος Τοτοκώτσης 62
19.     Κιαμήλ Σιτζάκ Εμίν 60
20.     Σοφία Λιονάκη 59
21.     Παναγιώτης Μιχαηλίδης 59
22.     Άρτεμις Συλιβού 58
23.     Μαριάννα Κηπουρού 55
24.     Φερρού Καλήν Σαλή 54
25.     Χαρούλα- Χαραλαμπiα Βρη 53
26.     Ντιντσέρ Μεμέτ 52
27.     Κωνσταντίνος Γιαγατσινός 49
28.     Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης 45
29.     Γιοκχάν Ισμαήλ 43
30.     Στολίνα Πέτκου 43
31.     Κερασούλα Διαλεκτάκη 40
32.     Χαλήλ Χαλήλ 40
33.     Δημήτρης Βέτης 39
34.     Ελένη Κοζίδου 39
35.     Γεώργιος Μάντσαρης 38
36.     Σταυρούλα Μάρκου-Τζατζανά 38
37.    Δημήτρης Γιακουμής 37
38.     Δημήτρης Δημητριάδης 36
39.     Χρήστος Αντωνίου 34
40.     Ντοβάν Μουμίν
41.     Γρηγόρης Αραμπατζής 33
42.     Μουχαρέμ Γιακούπ 32
43.     Ευφροσύνη Καραγιαννίδου 29
44.     Ντικρανούχη Κουγιουμτζιάν 28
45.    Λόλα Παιδαράκη-Ιναγκάμοβα 27
46.     Αμέτ Σακήρ 24
47.     Συρματούλα Τσαρέκα 23
48.     Καλλιόπη Ηλιάδου 22
49.     Νεντίμ Σαϊτ 22
50.     Ιμπραχήμ Ισμαήλ Σαδίκ 22
51.     Ευστράτιος Τογκαλίδης 22
52.     Μαραντών Αρζουμανίδης 19
53.     Εμίν Μπουλμπούλ 16
54.     Παρθένα Χατζίδου 16
55.     Ευτυχία Παρσαλίδη 13
56.     Μαρίνα Τσαρμαντίδου 13
57.     Νικολέτα Χάιτα 12
58.     Ευαγγελία Δανιήλ 11

Τοπική Ενότητα Νέου Σιδηροχωρίου

59. Παναγιώτης Γιαγκανίδης 145
60. Μεμέτ Μεμέτ 70
61. Φεήζ Μολλά Ντελή 24

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΞΕ – ΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Ευριπίδης Κούκος 91
2.    Φιλοποίμην Ανδρεάδης 90 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

3.    Πέτρος Ζωγράφου 260
4.    Κιορπέογλου Κωνσταντίνος 190
5.    Ξάνθος Κώστογλου 172
6.    Μεχμέτ Ισμαήλ 170
7.    Ευάγγελος Αλεξόπουλος 145
8.    Καλούδης Καλουδόπουλος 135
9.    Ρετζέπ Μαχμούτ 116
10.    Ευγενία Νικολαϊδου 112
11.    Τζεμήλ Ρεσέτ 109
12.    Κωνσταντίνος Κρόκος 104
13.    Σταύρος Ρουμπίδης  92
14.    Αθανάσιος Τσαλίκης 88
15.    Αθανάσιος Κλωνίδης 86
16.    Σπύρος Μποζατζίδης 86
17.    Αβραάμ (Μάκης) Σαλασίδης  85
18.    Αθανάσιος Δανίδης 69
19.    Μαρία Παπαδοπούλου  65
20.    Σοφία Τσιτηρίδου  64
21.    Νικόλαος Νικολαϊδης  61
22.    Σταματούλα Ιωαννίδου  57
23.    Σταματία Σκαρλατίδου 50
24.    Μαρία Γεωργιάδου 47
25.    Αναστασία Ξενοδοχίδου 45
26.    Χριστόφορος Τσιρωνίδης 45
27.    Ελένη Παπαναστασίου 40
28.    Μαρία Ξενοδοχίδου 37
29.    Ουρανία Πουφίνα 37
30.    Αρήφ Χασάν  36
31.    Κιαζήμ Κάπα Μουσταφά 36
32.    Μουρχάν Μπάλιογλου 34
33.    Ελένη Κικίδη 32
34.    Αντωνία Καρδιμάκη 31
35.    Γεώργιος Κυριακού 31
36.    Παναγιώτης Τσοχλιάς 31
37.    Αθηνά Χαριτίδου 25
38.    Αθανασία Αρσενίου 24
39.    Αποστολίνα Τσίρου 24
40.    Φαχρεντίν Σουλεϊμάν 24
41.    Εμινέ Χασάν Καδή 16
42.    Νικόλαος Ξηροτύρης 16
43.    Αθανάσιος Παπαντωνόπουλος 3 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΝΕΟΥ ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ

44.    Τατιάνα Κοσμίδου 100
45.    Βασίλειος Κιλιγκαρίδης 47

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΙΓΕΙΡΟΥ

1.    Αναστασία Μπαλιάκα 47
2.    Δημήτρης Χρηστίδης 342
3.    Ιωάννης Μιχαηλίδης 34 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ

4.    Νικόλαος Βαργεμίδης 179
5.    Πέτρος Τεπερίδης 130
6.    Γεωργία Φακιρίδου-Μαραγκού 108
7.    Λεωνίδας Ευστρατίου 78
8.    Αναστάσιος Γκλαβάνης 61
9.    Ζαχαρίας Τύλιος 52
10.    Μουζαφέρ Μουσταφά 44
11.    Μαρία Παπαδοπούλου 41
12.    Ευάγγελος Ευαγγελόπουλος 40
13.    Παναγιώτης Αμανατίδης 37
14.    Μάρκος Τραιτοράκης 37
15.    Ελευθέριος Τηγανούριας 33
16.    Παναγιώτης Λεονταρίδης 31
17.    Σοφία Δημοπούλου 30
18.    Αθανάσιος Καδρούδης 29
19.    Χαράλαμπος Κυρατζόγλου 29
20.    Πέτρος Κιτμερίδης 27
21.    Ευαγγελία Μαυρομάτη 27
22.    Παναγιώτα Δεβετζή 26
23.    Αναστάσιος Χαρτοματζίδης 26
24.    Ανδρέας Κάσσας 25
25.    Κυριακή Πατήρη 25
26.    Εμίν Χουσεΐν 23
27.    Άννα Παπαδοπούλου-Τσίτσογλου 23
28.    Τζαχήτ Σερήφ 23
29.    Ζαφειρούλα Χρηστίδου 23
30.    Βασίλειος Καλάμης 22
31.    Δημήτριος Χαμητίδης 22
32.    Σταυρούλα Γεωργίου 21
33.    Νικόλαος Παπανικολάου 20
34.    Αθανάσιος Ιγγλής 18
35.    Αλίκη Κασιτερίδου 17
36.    Σταμάτιος Καλφόπουλος 16
37.    Ελένη Κωνσταντινίδου 15
38.    Ευρίκλεια Χρυσοχοϊδου 15
39.    Κατερίνη Κορδάλη 14
40.    Ευαγγελία Κουρμπαλίδου 14
41.    Μάριος Θεοδώρου 13
42.    Σαράντης Πανταζής 11
43.    Χαρίκλεια Οβελίδου 10
44.    Χαράλαμπος Παπαστεφάνου 10
45.    Σωτηρούλα Καρακούση 9
46.    Παύλος Μπαλτζίδης 8
47.    Ευθαλία Μπρούσα 6
48.    Στρατούλα Χιονίδου-Βαλσάμη 5 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ Ν. ΣΙΔΗΡΟΧΩΡΙΟΥ

49.    Θεοχάρης Θεοδωρίδης 55
50.    Σοφία Κοσμά 24
51.    Άννα-Μαρία Φαρακλού 14

ΔΗΜΟΣ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ – ΣΑΠΩΝ

Από το σύνολο των 21.858 εγγεγραμμένων την α’ Κυριακή ψήφισαν 11.465 πολίτες. Από αυτά τα λευκά και άκυρα ψηφοδέλτια ήταν συνολικά 949. Ο καταμερισμός εδρών:

  • Ντίνος Χαριτόπουλος (Επανεκκίνηση) 11 έδρες (ο επικεφαλής εκλέχθηκε δήμαρχος)
  • Γιάννης Σταυρίδης (Μαζί για τον Τόπο μας) 7 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Απόστολος Ιωάννου (Ανεξάρτητη Κοινωνία Πολιτών) 5 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Μιχάλης Βασιλειάδης (Ενότητα Ελπίδα Αλλαγή) 1 έδρα + 1 του επικεφαλής

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ

1.    Μουσταφά Καραγκιόζ 609
2.    Χαράλαμπος Καρύδης 458
3.    Οσμάνογλου Τζανέρ Μουσταφά 456
4.    Χαλήλ Ζαφέρ Γαγαλή 407
5.    Ογλού Νουράη Μπεκίρ 406
6.    Οσμάν Γκιοκσέλ Γιουζμπάση 359
7.    Τσαούς Μεμέτ Αλή 355
8.    Γεώργιος Χριστοδουλίδης 346
9.    Παναγιώτης Τσολάκης 308
10.    Σοφία Δήμου 290
11.    Αναστασία Γιαννακίδου 289
12.    Γεώργιος Μπακιρτζίδης 286
13.    Γαρυφαλλιά Τσίλλα 186
14.    Αθηνά Φούρνατζη 186
15.    Κυριάκος Τζελεπίδης 177
16.    Ειρήνη Αλτιπαρμάκη- Τζαμπαζόγλου 136
17.    Μεμέτ Αλή Τουτουντζή 118
18.    Τριάδα Κοτζαρίδου – Ψαρρά 97 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΠΩΝ

19.    Μεμέτ Αλή Τοπάλ 913
20.    Μιλτιάδης Μαυρίδης 811
21.    Μουσταφά Μολλά Αμέτ 536
22.    Κυριακούλα Τσολάκη 530
23.    Γκιοκχάν Σελήμ 416
24.    Ηλίας Εμιρζάς 406
25.    Ολυμπία Λούρμπα 374
26.    Χρήστος Σαμουρίδης 342
27.    Μεμέτ Ριτβάν Χαβούζ 334
28.    Ιωάννης Μπαμπαλής 332
29.    Χουσεϊν Χασάνογλου 329
30.    Μαρία Καραθανάση 281
31.    Κανάρης Αδαμίδης  278
32.    Μουσταφά Μεμέτ Τσαούς Νετζιλά 257
33.    Σάββας Κωνσταντινίδης 219
34.    Φεράλ Αλή Ογλού 217
35.    Μόσχος Στεφάνου 217
36.    Αγγελική Καστρινάκη-Παπάζογλου 202
37.    Δέσποινα Τζηνούδη 200
38.    Παρασκευάς Παπαδόπουλος 189
39.    Σμαρώ Αστερίου – Σταυρίδου 178
40.    Ιωάννα Σισχάκη 176
41.    Σενόλ Αχμέτ 85

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ

1.    Χρήστος Μεραχτσάκης 719
2.    Πέτρος Δουδουλακάκης 574
3.    Ριτβάν Ιμάμ Χασάν 524
4.    Νετζμή Σαλήμ 393
5.    Κυριακή Πατσαρά 380
6.    Παράσχος Βούλκος 238
7.    Φικρέτ Δαγλή 237
8.    Σταύρος Παναγιωτόπουλος 235
9.    Δημήτριος Παγωνίδης 202
10.    Ολυμπίου Πουλαράκη-Φωτίδου 199
11.    Αθανασία Γεωργιάδου - Τουφεξή 183
12.    Χαμδή Ταγγούλ 183
13.    Σερέν Χασάν Τσαούς 158
14.    Χρυσούλα Κουτίδου 154
15.    Τανέρ Μαμούτ Ισμαήλ 41
16.    Γκιουλσερέν Σαντίκ 34
17.    Αθανασία Γκαγκάτσα 31
18.    Κριστίνε Χαναγκιάν 31 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΠΩΝ

19.    Χαράλαμπος Τσατσάς 460
20.    Δημήτριος Πιλιλίτσης 372
21.    Γεώργιος Αντωνιάδης 351
22.    Σεντάτ Οσμάν 324
23.    Αλά Μεχμέτ 275
24.     Κωνσταντίνος Ρούφος 255
25.    Μαρκέλα Κεχαγιά 239
26.    Ευάγγελος Κολοκοτρώνης 232
27.    ΓκιοχάνΤικμέ Αμέτ 203
28.    Δημήτριος Καμαράς 188
29.    Χουσεΐν Χουσεΐν 173
30.    Σοφία Κουκουζέλη 172
31.    Αναστασία Γολγάκη 155
32.    Κωνσταντινιά Κωνσταντινίδου 155
33.    Ζήσης Γιαρίμης 130
34.    Αναστασία Ρεφειάδη-Κουρμπαλίδου 116
35.    Ορχάν Χατζή Χουσεΐν Μουσταφά 88
36.    Καλλιόπη Λαγάκη 81
37.    Χουσεΐν Καλαϊτζή Σαλή 74
38.    Κωνσταντίνος Τσολακάκης 73
39.    Χριστίνα Πολιανίδη 30
40.    Χατιτζέ Σελήμ 24
41.    Χαμτιέ Νιζάμ 14

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ

1.Ευάγγελος Βαρνιτσιώτης 557
2. Απόστολος Τασίδης 476
3. Χρήστος Αβραμίδης 419
4. Σουλτάνα Βαβαλιαγκάκη 369
5.Μουζδάτ Οσμάν Ογλού 256
6. Σερήφ Χουσεΐν Τσακμάκ 253
7. Δουρσούν Τουτουντζή Μουσταφά 210
8. Βασιλική Περβανά 209
9. Αναστάσιος Ντοσίδης 206
10. Αναστασία Ατσκακανίδου 176
11. Μαρία Κλαψίδου 150
12. Αικατερίνη Βουτσά 115
13. Δήμητρα Τσώνη-Μιλτσακάκη 108
14.Αδνάν Καρά Χασάν 76
15. Χασάν Κιόρ Χασάν 42
16. Αχμέτ Κοτζιά Χαλήλ 41
17. Ειρήνη Σαββαόγλου 15

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΠΩΝ

18. Μαρία Τριφωνίδου 445
19. Δημήτριος Μοσχάκης 366
20. Δημήτριος Κοτσάκης 347
21. Μουσταφά Σιακήρ Χουσεΐν 303
22. Νικόλαος Σαντελούδης 204
23. Μουράτ Μποσταντζή 193
24. Αθανάσιος Τριανταφυλλίδης 150
25. Μεχμέτ Χουσεΐν Σαλή 143
26. Σταυρούλα Σταυρίδου 136
27 Μπελγκίν Χουσεΐν 131
28. Αλεξία Ανδρεαδάκη 129
29. Φανή Μοσχάκη 128
30. Χρήστος Πολίτης 120
31. Σταυρούλα Τιλκιτζή 81
32. Μεχμέτ Μουμίν Μεχμέτ 65
33. Γεώργιος Σαββουλίδης 62
34. Αϊσέ Μπιλμπούλ Μεμέτ 47
35. Ερχάν Γιαβάς Χουσεΐν 35
36. Σουζάνα Μουρατίδου 35
37. Χασάν Χασάν 35
38. Σαμπρή Αδέμ Σουλεϊμάν 32
39. Χατιτζέ Χασαντζόγλου 17
40. Αρμενουί Ναλμπαντιάν 16

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΕΝΟΤΗΤΑ – ΕΛΠΙΔΑ – ΑΛΛΑΓΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΡΩΝΕΙΑΣ

1.    Παπαδόπουλος Παναγιώτης 143
2.    Χαμήτ Μεμέτ 100
3.    Στογιαντσάκη Μάρθα 88
4.    Δουρμούς Τζεμίλ 82
5.    Σαμαράς Χρήστος 79
6.    Χουσέμ Ονούρ 66
7.    Γιοζμπασή Οσμάν Αρήφ 53
8.    Μπίτσιου Παγώνα 50
9.    Τζαμπάζ Αχμέτ Μεμέτ 35
10.    Σαρ Μεμέτ Ζερά 29
11.    Ταγγούλ Χουσεΐν Μπεϊχάβ 29
12.    Κιπτή Αμέτ Σεβήλ 15
13.    Ρεσήτ Χουσεΐν Χουσεΐν 12
14.    Κελεμπέκ Νταμλά 10
15.    Χαφούζ Αλή Σαλιχά 8
16.    Ναήλ Γιουλγκέν 3 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΠΩΝ

17.    Μουσταφά Ορχάν 143
18.    Μπεναβίδης Νικόλαος 129
19.    Τσελεμπίδης Πρόδρομος 101
20.    Γρηγορίου Γεωργία  85
21.    Χουσεΐν Ισμαήλ 76
22.    Πολιτίδης Γεώργιος 51
23.    Σαμίδης Ελευθέριος 47
24.    Ιωακειμίδου Αναστασία 46
25.    Μπαμπαλής Αντώνιος 45
26.    Εμήν Τεφήκ 30
27.    Δελή Χασάν Ιλχάν 29
28.    Καραμανίδης Παναγιώτης 28
29.    Πισκά Χασάν 28
30.    Παπαγεωργίου Σοφία 26
31.    Παπαδόπουλος Ιωάννης 26
32.    Γκιγκολιάν Παναγιώτα 22
33.    Γιουσούφ Ογλού Αϊδάν 19
34.    Αλή Ουστά Σελμά 17
35.    Μουσταδά Αλή Οδσιάτ 16
36.    Μουμίν Χασάν Κεμαλετίν 11
37.    Παζαήτ Σεμιχά 11
38.    Χασάν Χουσεΐν Ντεριά 9

ΔΗΜΟΣ ΙΑΣΜΟΥ

Στο σύνολο των 20.554 εγγεγραμμένων στις κάλπες της α’ Κυριακής έσπευσαν 10.480. Από αυτές τις ψήφους άκυρες και λευκές ήταν οι 866. Ακολουθεί ο καταμερισμός εδρών:

  • Οντέρ Μουμίν (Εμπρός) 11 έδρες (ο επικεφαλής εκλέχθηκε δήμαρχος)
  • Κυριάκος Αμούτζας (Όραμα Αναγέννησης) 7 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Καδή Ισμέτ (Δημοκρατική Συνεργασία) 6 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Παναγιώτης Σπορίκης (Λαϊκή Συσπείρωση) 1 έδρα αυτή του επικεφαλής
     

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΕΜΠΡΟΣ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΜΑΞΑΔΩΝ

1) ΚΙΝΤΣ ΕΡΚΑΝ του ΝΙΑΖΗ 643
2) ΓΙΑΛΟΥΤΣ ΟΚΤΑΪ του ΤΖΕΜΗΛ 504
3) ΣΑΚΗΡ ΕΣΕΝ του ΣΑΜΠΑΝ 249
4) ΒΕΛΗ ΧΑΓΙΑΤ του ΓΙΟΥΚΣΕΛ 234
5) ΚΑΡΑΤΖΑ ΑΪΝΤΙΝ του ΑΧΜΕΤ 192
6) ΙΜΠΙΣ ΧΟΥΣΕΪΝ ΤΖΕΒΙΕ του ΑΖΗΖ 65

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΣΜΟΥ

7) ΜΟΥΕΜΙΝ ΕΡΤΖΑΝ του ΙΣΜΑΗΛ 902
8) ΜΕΧΜΕΤ ΜΕΧΜΕΤ του ΝΕΤΖΙΑΤΗ 743
9) ΜΠΑΤΖΙΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 578
10) ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΑΛΗΜ του ΧΟΥΣΕΪΝ 574
11) ΑΜΕΤ ΑΪΣΕΛ του ΛΟΥΤΦΗ 350
12) ΔΕΜΗΡ ΡΙΤΒΑΝ του ΡΑΜΑΔΑΝ 315
13) ΙΣΜΑΗΛ ΜΕΡΑΛ του ΡΙΤΒΑΝ 310
14) ΚΑΛΛΕΝΤΖΗ ΕΛΙΦ του ΦΑΙΗΜ 308
15) ΚΟΝΤΟ ΜΟΥΖΑΦΕΡ του ΣΑΛΗ 275
16) ΣΑΚΗΡ ΜΟΥΜΙΝ του ΣΑΛΗ 203
17) ΔΕΜΗΡ ΑΪΣΕ του ΣΑΛΗ 161
18) ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΡΖΟΥ του ΑΧΜΕΤ 112
19) ΜΠΙΜΠΑΣΗ ΝΟΥΡΑΪ του ΓΙΣΟΥΦ 108
20) ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΜΑΤΑ) του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 98
21) ΧΑΣΑΝ ΟΥΡΚΙΕ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 91
22) ΜΟΥΣΑ ΣΕΪΝΟΥΡ του ΜΕΧΜΕΤ 50
23) ΜΠΟΥΔΟΥΡ ΜΟΥΜΙΝ ΠΕΛΗΝ του ΤΖΕΓΚΙΣ 45

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΩΣΤΟΥ

24) ΑΡΗΦ ΜΕΧΜΕΤ του ΑΡΗΦ 849
25) ΜΟΥΜΙΝ ΜΟΥΜΙΝ 
του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 492
26) ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΓΙΟΥΣΟΥΦ του ΝΙΑΤ 400
27) ΜΟΥΜΙΝ ΜΟΥΜΙΝ του ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ 383
28) ΑΛΗ ΟΖΑΝ του ΦΕΡΙΝΤΟΥΝ 368
29) ΧΑΣΑΝ ΜΟΥΣΤΑΦΑ του ΧΑΛΕΤΙΝ 367
30) ΧΑΛΗΛ ΛΑΤΙΦ του ΡΑΜΑΔΑΝ 364
31) ΜΕΧΜΕΤ ΧΑΚΑΝ του ΝΙΧΑΤ 325
32) ΕΜΙΝ ΕΜΙΝ του ΧΑΚΚΗ 243
33) ΧΑΣΑΝ ΝΙΧΑΛΗ του ΣΑΛΗ 233
34) ΙΣΜΑΗΛ ΓΚΙΟΚΣΕΛ του ΧΟΥΣΕΪΝ 232
35) ΑΡΑΠ ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΕΡΚΑΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 220
36) ΜΕΧΜΕΤ ΤΑΝΕΡ του ΡΑΜΑΔΑΝ 218
37) ΜΕΧΜΕΤ ΑΛΗ ΔΕΡΙΑ του ΜΕΧΜΕΤ ΑΛΗ 215
38) ΣΑΛΗ ΜΕΜΕΤ του ΙΣΜΑΗΛ 208
39) ΡΑΪΦ ΟΖΓΚΑΝ του ΤΖΙΧΑΤ 207
40) ΜΟΥΡΑΤ ΜΟΥΖΔΑΤ του ΤΖΑΕΝΤΗΝ 174
41) ΧΑΤΖΗ ΑΛΗ ΑΜΕΤ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 169

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΟΡΑΜΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΜΑΞΑΔΩΝ

1) ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 339
2) ΜΟΥΜΙΝ ΜΠΕΖΕΤ του ΦΑΡΗ 203
3) ΖΑΡΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του ΣΤΕΡΓΙΟΥ 180
4) ΟΡΓΑΣΛΗ ΜΑΡΙΓΩ του ΙΩΑΝΝΗ 38
5) ΣΑΒΒΟΓΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 35
6) ΙΝΤΖΕ ΛΕΪΛΑ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 11

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΣΜΟΥ

7) ΓΙΑΤΣΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 588
8) ΔΑΛΑΚΟΥΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 582
9) ΒΑΚΙΑΝΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ 572
10) ΒΙΔΟΥΡΑ ΧΡΗΣΤΙΝΑ του ΔΗΜΟΥ 515
11) ΣΑΧΟΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 404
12) ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 385
13) ΒΑΛΕΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 374
14) ΚΟΥΤΡΑ - ΣΑΤΑΜΕΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 351
15) ΦΕΡΧΑΤ ΤΖΑΝΕΡ του ΤΖΑΪΤ 328
16) ΚΙΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 275
17) ΑΛΗ ΝΕΤΖΝΤΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ 227
18) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΣΟΥΖΗ) του ΣΑΒΒΑ 197
19) ΑΝΤΕΜ ΕΡΚΑΝ του ΙΖΕΤ 196
20) ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΙΔΟΥ - ΓΚΙΟΥΛΕΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 189
21) ΜΗΤΟΥΣΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 142
22) ΜΕΧΜΕΤ ΙΠΕΚ του ΧΑΣΑΝ 45

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΩΣΤΟΥ

23) ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του ΣΙΔΕΡΗ 457
24) ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 425
25) ΔΟΥΛΓΕΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 299
26) ΤΣΑΠΑΡΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 223
27) ΜΠΑΤΖΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 125
28) ΠΟΥΠΟΥΖΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 115
29) ΤΣΕΝΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 90
30) ΑΛΑΤΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΛΑΖΑΡΟΥ 86
31) ΜΠΟΥΝΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 85
32) ΙΣΜΑΗΛ ΣΑΛΗ του ΝΟΥΡΗ 40
33) ΙΜΠΙΣ ΣΑΛΗ ΣΟΥΚΡΙΕ του ΣΑΛΗ 28
34) ΑΜΕΤ ΟΥΜΙΤ του ΑΜΕΤ 19
35) ΙΜΠΡΑΗΜ ΑΜΕΤ του ΧΑΣΑΝ 15
36) ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΑΪΣΕ του ΧΑΣΑΝ 13
37) ΧΑΣΑΝ ΝΟΥΡΤΕΝ του ΙΡΦΑΝ 11
38) ΚΑΓΙΑ ΣΕΜΠΑΕΤΙΝ του ΧΑΛΗΛ 7
39) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΝΙΛΟΥΦΕΡ του ΜΟΥΜΙΝ 5
40) ΜΠΕΡΜΠΕΡ ΙΜΠΡΑΜΟΓΛΟΥ ΣΕΒΗΜ του ΧΑΛΗΛ ΙΜΠΡΑΜ 0

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΜΑΞΑΔΩΝ

1) ΜΑΝΤΡΑΤΖΗ ΧΑΣΑΝ του ΧΑΖΗΜ 331
2) ΧΑΤΖΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΕΛΜΑ του ΜΟΥΜΙΝ 157
3) ΚΑΡΑ ΝΟΥΡΣΕΛ του ΣΑΜΗ 77
4) ΜΟΥΤΟΥΣ ΓΙΟΥΞΕΛ του ΡΕΤΖΕΠ 69
5) ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΜΕΜΕΤ ΑΔΕΜ ΑΪΣΕ του ΣΑΛΗ 19
6) ΡΟΥΣΤΕΜΟΓΛΟΥ ΣΕΛΜΑ συζ. ΝΤΑΝΑΤΖΗ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΓΙΟΥΣΟΥΦ 8

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΣΜΟΥ

7) ΙΜΑΜ ΤΖΑΝΕΡ του ΚΙΑΣΗΦ 701
8) ΛΟΥΤΦΗ ΙΛΚΑΪ του ΧΑΣΑΝ 366
9) ΤΟΠΤΣΗ ΡΑΜΑΔΑΝ του ΓΙΟΥΣΟΥΦ 280
10) ΑΝΤΕΜ ΟΚΤΑΗ του ΙΣΜΕΤ 241
11) ΚΑΛΕΝΤΖΗ ΕΡΝΤΙΝΤΣ του ΜΟΥΜΙΝ 210
12) ΑΧΜΕΤ ΚΑΔΗΡ του ΑΧΜΕΤ 173
13) ΗΛΙΑΖ ΙΛΙΑΖ του ΓΚΙΟΥΡΣΕΛ 145
14) ΜΟΥΜΙΝ ΑΚΜΠΕΛ του ΝΙΧΑΤ 112
15) ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΦΕΪΜΕ του ΑΧΜΕΤ 39
16) ΧΑΣΑΝ ΟΓΛΟΥ ΝΕΡΜΙΝ του ΓΚΑΛΗΠ 39
17) ΧΟΥΣΕΪΝ ΕΜΠΡΟΥ του ΤΖΑΦΕΡ 33
18) ΑΝΤΕΜ ΝΕΒΓΚΙΟΥΛ του ΤΖΕΜΑΛΗ 26
19) ΣΑΛΗ ΝΕΤΖΛΑ του ΝΕΤΖΜΠΛΗ 17
20) ΡΑΜΑΔΑΝ ΟΓΛΟΥ ΛΕΪΛΑ του ΡΑΜΑΔΑΝ 12
21) ΑΛΗΜΑΝ ΜΑΪΝΤΕ του ΣΑΛΗ 11
22) ΑΛΗ ΝΟΥΡΣΕΛ του ΣΑΛΗ 2
23) ΧΑΛΗΛ ΟΓΛΟΥ ΖΟΥΡΙΕ του ΗΛΙΑΖ 2


ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΩΣΤΟΥ

24) ΑΡΑΠ ΣΕΔΑΤ του ΝΑΖΗΜ 612
25) ΜΕΜΕΤ ΟΖΤΖΙΑΝ του ΜΕΜΕΤ 605
26) ΜΟΥΜΙΝ ΚΑΑΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 414
27) ΚΑΡΑ ΧΑΣΑΝ ΜΟΥΖΔΑΤ του ΙΣΜΑΗΛ 407
28) ΙΔΡΥΣ ΝΑΔΗΡ του ΑΡΗΦ 382
29) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ του ΜΟΥΜΙΝ 281
30) ΜΟΥΜΙΝ ΤΟΥΡΓΑΪ του ΧΟΥΣΕΪΝ 247
31) ΜΕΜΕΤΑΛΗ ΕΡΓΟΥΝ του ΚΙΑΣΗΦ 219
32) ΧΟΥΣΕΪΝ ΓΚΑΛΗΠ του ΧΟΥΣΕΪΝ 174
33) ΜΕΧΜΕΤ ΜΕΧΜΕΤ του ΑΛΗ 168
34) ΣΕΡΗΦ ΓΚΑΛΗΠ του ΧΟΥΣΕΪΝ 152
35) ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΙΣΜΑΗΛ του ΑΡΗΦ 151
36) ΧΟΥΣΕΪΝ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΡΑΜΑΔΑΝ 141
37) ΙΜΠΡΑΜ ΟΣΚΙΑΝ του ΣΑΛΗ 123
38) ΧΑΣΑΝ ΤΣΑΟΥΣ ΧΑΛΙΤ του ΧΑΛΙΤ 103
39) ΜΠΕΚΗΡ ΣΟΦΤΑ ΣΙΝΑΝ του ΣΟΦΤΑ ΜΠΕΚΗΡ 100
40) ΠΙΣΚΙΟΥΛΟΥ ΖΕΡΙΝ του ΝΕΔΗΜ 72
41) ΜΟΛΛΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΕΜΕΛ του ΣΑΜΠΑΝ 42

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΜΑΞΑΔΩΝ

1) ΣΠΟΡΙΚΗ ΟΛΓΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 46
2) ΚΩΤΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 17
3) ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΓΕΝΕΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 13
4) ΡΕΤΖΕΠ ΟΓΛΟΥ ΝΕΤΖΛΑ του ΦΕΤΧΑ 2
5) ΡΑΣΗΜ ΟΓΛΟΥ ΡΑΣΙΜΕ του ΡΑΜΑΔΑΝ 1

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΙΑΣΜΟΥ

6) ΚΟΤΖΑΜΠΑΣΗΣ ΔΗΜΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 145
7) ΜΟΣΧΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΜΑΡΙΝΟΥ 112
8) ΓΚΑΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΕΒΑΣΤΟΥ 79
9) ΚΟΤΟΥΛΑ - ΛΙΑΠΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ  του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 53
10) ΠΑΤΡΩΝΙΔΟΥ - ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 36
11) ΠΑΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ 33
12) ΠΟΛΥΖΑΚΗ - ΡΟΪΔΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ του ΡΩΜΥΛΟΥ 33
13) ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΛΑΔΑ ΕΥΑΝΘΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 20
14) ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 13
15) ΙΜΠΡΑΗΜ ΟΓΛΟΥ ΕΜΙΤΕ του ΧΑΣΑΝ 3
16) ΜΟΥΜΙΝ ΟΓΛΟΥ ΕΜΙΤΕ του ΧΑΣΑΝ 3
17) ΜΠΟΖ ΙΣΛΑΜ ΦΑΤΜΕ του ΙΣΜΑΗΛ 2
18) ΓΙΑΣΑΡ ΧΑΚΗ του ΧΟΥΣΕΪΝ 1

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΩΣΤΟΥ

19) ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 35
20) ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΥΓΕΝΙΟΥ 13
21) ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 10
22) ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 6
23) ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΙΩΑΝΝΗ 6
24) ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΚΡΥΩΝΑ 6
25) ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΦΩΤΙΟΥ 5
26) ΤΣΑΛΙΚΗ - ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 5
27) ΔΟΓΡΑΜΑΤΖΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 4
28) ΤΣΑΛΙΚΗΣ ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4
29) ΑΛΗ ΝΕΒΡΙΕ του ΡΕΦΙΚ 2
30) ΑΛΗ ΝΟΥΛΟΥΦΕΡ του ΑΛΙΜΠΡΑΜ 2
31) ΜΕΜΕΤ ΜΕΜΕΤ του ΑΜΕΤ 2

ΔΗΜΟΣ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

Σε σύνολο 20.524 εγγεγραμμένων ψήφισαν στις κάλπες της α’ Κυριακής 12.625. Από αυτές τις ψήφους συνολικά 929 ήταν λευκές ή άκυρες. Ακολουθεί ο καταμερισμός εδρών:

  • Αμέτ Ριτβάν (Δημοκρατική Δύναμη) 13 έδρες (ο επικεφαλής εκλέχθηκε δήμαρχος)
  • Ερδέμ Χουσεϊν (Ενότητα) 11 έδρες + 1 του επικεφαλής
  • Ιμπραήμ Σερήφ (Μέλλον) 2 έδρες + 1 του επικεφαλής

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

1) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 1.113
2) ΜΑΜΟΥΤ ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΥΜΕΤ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 972
3) ΣΑΛΗ ΓΙΟΥΣΟΥΦ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 918
4) ΑΛΗ ΕΝΓΚΗΝ του ΛΟΥΤΦΗ 906
5) ΡΙΣΓΓΙΤΣ ΡΟΥΚΙΕ του ΜΕΧΜΕΤ 877
6) ΣΑΛΗΤΖΙΚ ΤΖΕΝΚΙΖ του ΟΜΕΡ 694
7) ΜΠΕΛΙΟΥΚ ΜΠΑΣΗ ΜΕΧΜΕΤ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 569
8) ΜΟΥΡΑΤ ΧΟΥΣΕΪΝ ΤΟΥ ΜΟΧΑΜΕΡ του ΜΕΜΕΤ 378
9) ΜΕΜΕΤ ΣΕΧΕΡ του ΜΟΥΖΑΦΕΡ 351
10) ΡΗΣΓΓΙΤΣ ΑΪΣΕ του ΑΜΕΤ 278
11) ΑΛΗ ΤΖΕΛΑΛ του ΜΠΙΛΑΛ 258
12) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΝΕΣΡΙΝ του ΝΙΑΖΗ 197
13) ΑΛΗ ΤΟΥΡΚΙΑΝ του ΜΠΟΥΡΧΑΝ 193
14) ΧΑΤΖΗ ΧΑΛΗΛ ΜΕΛΙΚΕ του ΜΕΧΜΕΤ 96

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΧΡΟΥ

15) ΧΑΣΕΚΗ ΑΛΗ του ΡΕΤΖΕΠ517
16) ΔΑΛΝΤΑΜΠΑΝ ΑΧΜΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ 137
17) ΚΟΥΡΤ ΣΕΒΙΕ του ΟΣΜΑΝ 21

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΡΓΑΝΗΣ

18) ΜΟΛΛΑ ΑΛΗ ΜΕΜΕΤ ΙΣΜΑΗΛ του ΑΜΕΤ 769
19) ΑΛΑΣΗ ΙΣΜΑΗΛ ΣΕΖΓΚΙΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 579
20) ΚΑΡΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΧΜΕΤ του ΕΜΙΝ 346
21) ΔΑΛΗ ΣΑΔΗΚ ΣΑΜΠΡΗ του ΑΛΗ 230
22) ΡΕΣΗΤ ΑΪΣΕ του ΧΑΣΑΝ 95
23) ΧΑΛΗΛ ΜΠΑΣΗ ΕΜΙΝ ΣΟΥΚΡΙΕ του ΣΑΜΠΡΗ 88

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΛΥΡΑΣ

24) ΜΕΜΕΤ ΣΕΡΔΑΡ του ΙΜΠΡΑΜ 876
25) ΤΣΑΚΗΡ ΙΣΜΑΗΛ ΡΙΤΒΑΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 842
26) ΣΕΡΗΦ ΤΖΕΝΓΚΙΣ του ΑΜΕΤ 625
27) ΚΕΤΣΕΤΖΗ ΙΜΠΡΑΗΜ ΓΚΙΟΥΝΕΡ του ΙΜΠΡΑΗΜ 582
28) ΔΕΛΗ ΧΑΣΑΝ ΝΙΧΑΤ του ΑΠΤΟΥΛ 574
29) ΜΕΜΕΤ ΑΛΗ ΤΖΟΥΝΕΪΤ του ΑΛΗΑΤΙΝ 572
30) ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΑΜΕΤ 470
31) ΑΧΜΕΤ ΜΠΕΤΟΥΛ του ΧΟΥΣΕΪΝ 462
32) ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΠΑΡΗΣ του ΕΦΡΑΗΜ 427
33) ΔΕΛΗ ΧΑΣΑΝ ΑΪΣΕΛ του ΑΧΜΕΤ 422
34) ΝΤΕΛΗ ΑΧΜΕΤ ΓΙΟΥΛΜΠΕΝ του ΓΙΟΚΧΑΝ 421
35) ΑΡΕΝ ΑΧΜΕΤ ΟΓΛΟΥ ΝΟΥΡΣΕΤ του ΙΖΜΕΤ 310
36) ΚΙΟΡ ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΟΥΤΛΟΥ του ΜΠΑΪΡΑΜ 278
37) ΑΛΗ ΧΑΜΔΙΕ του ΡΕΤΖΕΠ 211
38) ΕΦΡΑΗΜ ΧΑΤΙΤΖΕ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 135
39) ΙΜΠΡΑΜ ΣΕΡΠΙΛ του ΜΕΜΕΤ 72
40) ΧΑΣΑΝ ΤΣΑΟΥΣ ΝΑΪΝΤΕ του ΜΕΜΕΤ 29

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΕΝΟΤΗΤΑ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

1) ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΟΣΚΑΝ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 752
2) ΟΣΜΑΝ ΛΕΒΕΝΤ του ΝΕΤΖΑΤΙΝ 537
3) ΝΑΣΟΥΦ ΓΙΟΚΜΕΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 480
4) ΑΛΗ ΙΜΠΡΑΜ ΜΠΕΡΙΝ του ΧΑΛΗΤ 417
5) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΧΑΛΗΛ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 382
6) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΓΙΟΥΚΣΕΡ του ΙΜΠΡΑΜ 320
7) ΑΜΕΤ ΜΕΧΜΕΤ του ΙΜΠΡΑΗΜ 306
8) ΜΕΜΕΤ ΕΜΡΕ του ΕΜΙΝ 298
9) ΧΑΛΗΛ ΣΑΛΗ του ΑΛΗ 234
10) ΣΑΛΗΜ ΕΖΓΚΗ του ΙΜΠΡΑΗΜ 170
11) ΑΜΕΤ ΧΟΥΣΕΪΝ ΕΜΙΝΕ του ΣΑΛΗ 106
12) ΟΜΕΡ ΟΖΛΜΕ του ΣΑΜΠΡΗ 91
13) ΔΙΚΜΕ ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΕΛΜΑ του ΜΠΟΥΡΧΑΝ 69
14) ΓΙΑΓΤΖΗΟΓΛΑΡΙΝΤΑΝ ΜΠΟΥΡΤΖΟΥ του ΣΕΦΕΤΙΝ 66

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΧΡΟΥ

15) ΚΙΡΜΙΤΖΗ ΑΛΗ του ΑΜΕΤ 365
16) ΚΟΤΣ ΖΕΚΙΕ του ΜΕΜΕΤ 68
17) ΚΙΟΥΤΣΟΥΚ ΣΕΒΑΛ του ΜΕΧΜΕΤ 44

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΡΓΑΝΗΣ

18) ΣΑΡ ΧΟΥΣΕΪΝ ΙΣΜΑΗΛ του ΑΜΕΤ 646
19) ΠΑΔΑΡΛΗ ΓΙΟΥΣΟΥΦ ΙΡΦΑΝ του ΓΙΟΥΣΟΥΦ 589
20) ΑΚΡΑΜΠΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΧΜΕΤ ΑΜΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ 542
21) ΚΑΦΑΦ ΑΛΗ ΑΛΗ του ΜΕΜΕΤ 240
22) ΟΣΜΑΝ ΜΟΥΤΖΕΛΑ του ΧΟΥΣΕΪΝ 216
23) ΜΟΥΧΤΑΡ ΣΑΛΗ ΑΪΣΕΛ του ΣΕΜΠΑΕΤΙΝ 126

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΛΥΡΑΣ

24) ΚΑΡΑ ΙΣΜΑΗΛ ΧΑΣΑΝ ΟΝΟΥΡ του ΡΑΗΜ 880
25) ΧΑΣΑΝ ΣΙΜΑΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 658
26) ΧΑΣΑΝ ΜΕΧΜΕΤ του ΧΑΣΑΝ 629
27) ΜΑΝΑΒ ΙΣΜΑΗΛ ΜΙΝΕ του ΙΣΜΑΗΛ 628
28) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΣΑΛΗ του ΜΕΜΕΤ 570
29) ΑΧΜΕΤ ΤΖΕΜΗΛ του ΤΖΕΜΑΛΗ 477
30) ΣΑΔΙΚ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΜΟΥΜΙΝ 440
31) ΔΑΛΗ ΙΣΜΑΗΛ ΑΛΗ του ΜΕΜΕΤ394
32) ΤΕΡΖΗ ΑΡΗΦ ΣΑΜΠΡΗ του ΧΑΣΑΝ 352
33) ΤΙΚΜΕ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ του ΟΣΜΑΝ 305
34) ΑΧΜΕΤ ΕΡΤΑΝ του ΑΧΜΕΤ 287
35) ΡΕΤΖΕΠ ΜΟΥΜΙΝ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 265
36) ΧΑΤΙΠ ΙΣΜΑΗΛ ΧΟΥΛΙΑ του ΤΖΕΝΚΙΣ 226
37) ΜΟΛΛΑ ΧΑΣΑΝ ΧΑΤΙΤΖΕ του ΑΧΜΕΤ 214
38) ΧΑΛΗΛ ΜΠΑΣΗ ΧΑΣΑΝ ΝΕΒΖΑΤ του ΝΕΖΑΕΤΙΝ 181
39) ΧΑΤΖΗ ΑΡΗΦ ΑΛΗ ΤΖΑΝΑΝ του ΤΖΑΪΤ 164
40) ΙΣΜΑΗΛ ΦΑΤΜΑ του ΡΙΤΒΑΝ 115
41) ΧΑΣΑΝ ΓΚΙΟΥΛΣΕΝ του ΝΕΖΑΪΤΗΝ 46

ΠΑΡΑΤΑΞΗ «ΜΕΛΛΟΝ»

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΡΙΑΝΩΝ

1) ΕΦΡΑΗΜ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 183
2) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΙΣΜΑΗΛ ΧΑΣΑΝ του ΣΑΛΗ 117
3) ΜΕΜΕΤ ΟΜΕΡ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 87
4) ΣΑΛΗ ΝΕΡΓΚΙΣ του ΑΔΝΑΝ 65
5) ΕΣΑΤ ΝΙΑΖΗ του ΙΜΠΡΑΜ 62
6) ΙΜΠΡΑΜ ΙΜΠΡΑΧΗΜ του ΧΟΥΣΕΪΝ 48
7) ΙΜΠΡΑΜ ΣΕΑΝΑΗ του ΝΙΑΖΗ 45
8) ΣΕΡΗΦ ΣΑΛΙΧΑ του ΙΣΜΑΗΛ 42
9) ΙΚΙΖ ΧΟΥΣΕΪΝ ΟΡΧΑΝ του ΣΑΛΗ 41
10) ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΣΕΡΠΙΛ του ΧΟΥΣΕΪΝ 40
11) ΜΑΝΑΒ ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΕΧΕΜΤ του ΜΠΟΥΛΕΝΤ 35
12) ΧΑΣΑΝ ΤΖΑΝΑΝ του ΧΑΣΑΝ 28
13) ΜΕΜΕΤΑΛΗ ΑΛΕΜ του ΒΕΛΗ 14
14) ΜΕΜΕΤ ΝΕΡΙΜΑΝ του ΝΙΑΖΗ 10

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΕΧΡΟΥ

15) ΝΤΑΝΤΑΜΠΑΝ ΑΛΗ του ΧΑΣΑΝ 162
16) ΚΟΥΡΤ ΙΔΡΙΣ του ΑΧΜΕΤ 50
17) ΝΤΑΟΥΤ ΣΑΜΠΙΡΕ του ΡΕΤΖΕΠ 33

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΟΡΓΑΝΗΣ

18) ΧΑΤΖΗ ΧΟΥΣΕΪΝ ΜΕΧΜΕΤ του ΛΑΤΗΦ 246
19) ΤΣΑΚΗΡ ΕΜΙΝ ΑΧΜΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ 121
20) ΑΠΤΟΥΛΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΚΙΑΜΗΛ του ΧΑΛΗΛ 116
21) ΚΙΟΣΕ ΧΑΣΑΝ ΣΟΥΚΡΗ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 100
22) ΜΟΛΛΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΜΠΕΡΔΙΕ του ΧΑΣΑΝ 23
23) ΤΑΓΚΟΥΛ ΣΑΪΤ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΪΣΕ του ΑΧΜΕΤ 15

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΦΙΛΛΥΡΑΣ

24) ΧΟΥΣΕΪΝ ΣΕΜΠΑΕΤΙΝ του ΧΟΥΣΕΪΝ 284
25) ΣΑΛΗ ΑΔΝΑΝ του ΦΕΪΖ 16
26) ΑΛΗ ΔΑΗ ΝΙΧΑΤ του ΝΑΪΜ 142
27) ΚΙΟΥΤΣΟΥΚ ΧΟΥΣΕΪΝ ΕΡΓΚΙΝ του ΧΙΛΜΗ 132
28) ΧΑΛΗΛ ΣΕΝΕΡ του ΜΕΜΕΤ 131
29) ΚΟΤΤΑ ΧΟΥΣΕΪΝ ΑΝΤΕΜ του ΜΟΥΣΤΑΦΑ 102
30) ΜΟΛΛΑ ΧΑΣΑΝ ΧΟΥΣΕΪΝ του ΧΑΣΑΝ 94
31) ΟΣΜΑΝΟΓΛΟΥ ΤΟΥΝΤΖΑΪ του ΟΣΜΑΝ 75
32) ΑΧΜΕΤΖΙΚ ΜΕΜΕΤ ΑΜΕΤ του ΧΑΣΑΝ 54
33) ΧΑΣΑΝ ΕΦΡΑΗΜ του ΣΑΛΗ 49
34) ΜΠΑΪΡΑΜ ΑΛΗ ΑΧΜΕΤ του ΜΕΜΕΤ 45
35) ΣΑΚΑΛΗ ΑΧΜΕΤ ΜΑΪΔΕ του ΑΧΜΕΤ 45
36) ΜΟΛΛΑ ΜΟΥΖΑΦΕΡ του ΛΑΤΗΦ 40
37) ΙΡΔΖΑΝΛΗ ΣΑΜΠΡΙΕ του ΑΛΗ 24
38) ΔΕΛΗ ΜΠΕΚΗΡ ΑΛΗ ΑΪΣΕ του ΜΕΜΕΤ 14
39) ΔΟΥΓΑΝΤΖΑΛΗ ΜΕΜΕΤΟΓΛΟΥ ΝΕΡΚΓΙΣ του ΜΕΜΕΤ 14
40) ΚΙΑΖΗΜ ΦΑΤΜΕ του ΣΑΜΗ 14
41) ΜΕΧΜΕΤ ΧΑΤΙΤΖΕ του ΙΣΜΑΗΛ 11

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Το άσυλο,  το λουκέτο στην ΑΣΟΕΕ και η επέμβαση των ΜΑΤ,  ανέβασαν  πάλι το πολιτικό θερμόμετρο και την γνωστή τακτική αντιπαράθεσης  μεταξύ των κομμάτων εξουσίας, ΝΔ και Σύριζα.