ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Τετάρτη, 5 Σεπτεμβρίου, 2018 - 10:00
ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ

Α' ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ: Το πρόγραμμα του φετινού πρωταθλήματος

ΑΘΛΗΤΙΚΑ
ΕΠΣ Θράκης
Ποδόσφαιρο

Φημολογείται πως το φετινό πρωτάθλημα θα είναι "φωτιά" από την πρώτη μέρα

Το βράδυ της Δευτέρας, 3 Σεπτεμβρίου, στο ξενοδοχείο "Χρήστος κι Εύη", πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Θράκης, μεταξύ άλλων κληρώσεων για το κύπελλο και το πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣ Θράκης. Το φετινό πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Θράκης, η ακριβής ημερομηνία των αγώνων του οποίου αναμένεται να καθοριστεί προσεχώς, φημολογείται πως θα είναι ένα από τα πιο ανταγωνιστικά πρωταθλήματα των τελευταίων δεκαετιών στο νομό Ροδόπης.


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ


1η αγωνιστική 
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων - ΑΠΣ Πανθρακικός
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Δόξα Γρατινής
Δόξα Σώστη - Ελπίδα Σαπών
Δόξα Προσκυνητών - Βιστωνίδα Κοπτερού
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου - Ορφέας Στρύμης
Ορφέας Ξυλαγανής - Αναγέννηση Παγουρίων


2η αγωνιστική 
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων
ΑΠΣ Πανθρακικός - Δόξα Σώστη
Δόξα Γρατινής - Δόξα Προσκυνητών
Ελπίς Σαπών - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Βιστωνίδα Κοπτερού - Ορφέας Ξυλαγανής
Αναγέννηση Παγουρίων - Ορφέας Στρύμης

3η αγωνιστική
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων - Δόξα Σώστη
Δόξα Προσκυνητών - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Μ.Αλέξανδρος Ιάσμου - ΑΠΣ Πανθρακικός
Ορφέας Ξυλαγανής - Δόξα Γρατινής
Αναγέννηση Παγουρίων - Ελπίς Σαπών
Ορφέας Στρύμης - Βιστωνίδα Κοπτερού


4η αγωνιστική
Δόξα Προσκυνητών - Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Δόξα Σώστη - Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Ορφέας Ξυλαγανής
ΑΠΣ Πανθρακικός - Αναγέννηση Παγουρίων
Δόξα Γρατινής Ορφέας Στρύμης
Βιστωνίδα Κοπτερού - Ελπίς Σαπών

5η αγωνιστική
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ορφέας Ξυλαγανής - Δόξα Προσκυνητών
Αναγέννηση Παγουρίων - Δόξα Σώστη
Ορφέας Στρύμης - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Βιστωνίδα Κοπτερού - ΑΠΣ Πανθρακικός
Ελπίς Σαπών - Δόξα Γρατινής

6η αγωνιστική
Ορφέας Ξυλαγανής - Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου - Αναγέννηση Παγουρίων
Δόξα Προσκυνητών - Ορφέας Στρύμης
Δόξα Σώστη - Βιστωνίδα Κοπτερού
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Ελπίς Σαπών
Πανθρακικός - Δόξα Γρατινής

7η αγωνιστική
Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων - Αναγέννηση Παγουρίων
Ορφέας Στρύμης - Ορφέας Ξυλαγανής
Βιστωνίδα Κοπτερού - Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Ελπίς Σαπών - Δόξα Προσκυνητών
Δόξα Γρατινής - Δόξα Σώστη
ΑΠΣ Πανθρακικός - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

8η αγωνιστική
Ορφέας Στρύμης - Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
Αναγέννηση Παγουρίων - Βιστωνίδα Κοπτερού
Ορφέας Ξυλαγανής - Ελπίς Σαπών
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου - Δόξα Γρατινής
Δόξα Προσκυνητών - ΑΠΣ Πανθρακικός
Δόξα Σώστη - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

9η αγωνιστική
Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων - Βιστωνίδα Κοπτερού
Ελπίς Σαπών - Ορφέας Στρύμης
Δόξα Γρατινής - Αναγέννηση Παγουρίων
Πανθρακικός - Ορφέας Ξυλαγανής
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Δόξα Σώστη - Δόξα Προσκυνητών

10η αγωνιστική
Ελπίς Σαπών - Σπάρτακοςz
Βιστωνίδα Κοπτερού - Δόξα Γρατινής
Ορφέας Στρύμης - ΑΠΣ Πανθρακικός
Αναγέννηση Παγουρίων - Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξυλαγανής - Δόξα Σώστη
Μ.Αλέξανδρος Ιάσμου - Δόξα Προσκυνητών

11η αγωνιστική
Δόξα Γρατινής - Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
ΑΠΣ Πανθρακικός - Ελπίς Σαπών
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου - Βιστωνίδα Κοπτερού
Δόξα Σώστη - Ορφέας Στρύμης
Δόξα Προσκυνητών - Αναγέννηση Παγουρίων
Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου - Ορφέας Ξυλαγανής


Σημείωση: Ο δεύτερος γύρος πραγματοποιείται σύμφωνα με το ίδιο πρόγραμμα, απλώς οι γηπεδούχοι γίνονται φιλοξενούμενοι

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Την αρρωστημένη νοοτροπία κάποιων, η  ακόμα την προβοκατόρικη ενδεχομένως ενέργεια όπως δείχνουν τα πράγματα,  ή την περίεργη δράση ενός ανεγκέφαλου,  ο οποίος προσπαθεί  απλώς να δημιουργήσει προβλήματα, ας