ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Τετάρτη, 9 Ιανουαρίου, 2019 - 14:58
ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δεκάδες Κομοτηναίοι επιτυχόντες στους μαθηματικούς διαγωνισμούς Θαλής και Καραθεοδωρή

ΚΟΙΝΩΝΙΑ
Μαθηματικός Διαγωνισμός
Μαθηματικά
Διαγωνισμός
Θαλής
Καραθεοδωρή

Προκρίθηκαν στην επόμενη διαγωνιστική φάση, έτοιμοι να λύσουν ακόμη πιο απαιτητικά μαθηματικά προβλήματα

Το Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε ο 79ος Πανελλήνιος Μαθηματικός Διαγωνισμός «ΘΑΛΗΣ» για τους μαθητές των Β’ και Γ’ τάξεων Γυμνασίου και όλων των τάξεων του Λυκείου, καθώς και ο 9ος Τοπικός Μαθηματικός Διαγωνισμός «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» για τους μαθητές της Α’ τάξης Γυμνασίου.

Οι μαθητές που πέτυχαν στους παραπάνω διαγωνισμούς είναι:

Επιτυχόντες «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ»

  1. Βαφείδης Μιχάλης – 6ο Γυμνάσιο Ξάνθης
  2. Γιουμπάνη Ραφαήλ – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  3. Μεθυμάκης Μάριος – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  4. Σουσανίδου Μαρία – Μουσικό Γυμνάσιο Κομοτηνής
  5. Τσαρτσάλη Ελένη – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής

Επιτυχόντες «ΘΑΛΗΣ»

  1. Κενανίδου Ελένη-Μαρία – Β’ Γυμνασίου – 3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  2. Κουμπάκης Κωνσταντίνος – Β’ Γυμνασίου – 4ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  3. Ράπτης Κωνσταντίνος– Β’ Γυμνασίου – Μουσικό Γυμνάσιο Κομοτηνής
  4. Ράπτης Νικόλας – Β’ Γυμνασίου – Μουσικό Γυμνάσιο Κομοτηνής
  5. Φωτεινιάς Γιάννης – Β’ Γυμνασίου – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  6. Ασημίδου Αναστασία – Γ’ Γυμνασίου – 3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  7. Κασάπη Αλίκη – Γ’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  8. Μουσταφά Χατζή Μεμέτ– Γ’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  9. Παπασάββα Μαρία– Γ’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  10. Πετρέλης Παναγιώτης – Γ’ Γυμνασίου – 1ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  11. Τσολακίδη Φαίδρα – Μαρία – Γ’ Γυμνασίου – 2ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
  12. Ηλιόπουλος Δημήτρης – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  13. Θεοφιλόπουλος Φίλιππος – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  14. Λουρμπάκης Ευάγγελος – Α’ Λυκείου – 2ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  15. Παπαδοπούλου Μαρία-Μαλαματή – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  16. Φαλαλάκη Μυρτώ – Α’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  17. Χαριτόπουλος Χάρης – Α’ Λυκείου – 1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  18. Κουκόπουλος Νικόλαος – Β’ Λυκείου – 1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  19. Κουκουρίδης Δομίνικος – Β’ Λυκείου – 1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  20. Λόγου Παναγιώτης – Β’ Λυκείου – 3ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  21. Μιχαηλίδης Ιάκωβος – Β’ Λυκείου – Μουσικό Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  22. Πεχλιβανίδου Ευθυμία – Β’ Λυκείου –1ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής
  23. Αφεντουλίδης Αφεντούλης – Γ’ Λυκείου – 2ο Ενιαίο Λύκειο Κομοτηνής

Η επόμενη φάση

Οι παραπάνω μαθητές θα διαγωνιστούν στις επόμενες φάσεις των διαγωνισμών, «ΒΙΩΝ» (για τους επιτυχόντες του «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ») και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» ( για τους επιτυχόντες του «ΘΑΛΗΣ»). Οι διαγωνισμοί «ΒΙΩΝ» και «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» θα πραγματοποιηθούν στις 19 Ιανουαρίου του 2019 (9:00 π.μ. - 12:00 μ.μ.) στο 3ο Γ.Ε.Λ. Κομοτηνής (Φιλίππου 33). Οι μαθητές που θα διαγωνιστούν πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του 3ου Γ.Ε.Λ. Κομοτηνής στις 8:45 π.μ. και να έχουν μαζί τους στυλό, μολύβι και γεωμετρικά όργανα (γνώμονα, μοιρογνωμόνιο και διαβήτη).

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Πέρασαν σχεδόν έξι μήνες από το τέλος του 18, που υποτίθεται θα είχε αλλάξει ο τρόπος υπολογισμού των συντάξεων και θα εφαρμόζονταν ο νόμος Κατρούγκαλου με την προσωπική διαφορά και ο ΕΦΚΑ παίζει κρυφτούλι κ