ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ
Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου, 2019 - 10:00
ΕΓΙΝΕ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΣΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Σέντρα σε Α’ και Β’ ΕΠΣ Θράκης

ΑΘΛΗΤΙΚΑ
ΕΠΣ Θράκης

Πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου στους Ασωμάτους η κλήρωση

Ολοκληρώθηκε το βράδυ του Σαββάτου σε ταβέρνα του Ασωμάτου η κλήρωση για τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης. Σύμφωνα με το ThrakiSportS, αν και υπήρχε πρόθεση για διεξαγωγή Γ’ Κατηγορίας, αποφασίστηκε λόγω της απουσίας ομάδων να έχουμε μια Α’ Κατηγορία με 10 ομάδες και μια Β’ Κατηγορία με 15 ομάδες εκ των οποίων πέντε νέες, ενώ απουσιάζουν Κοπτερό και ΠΑΟΚ Κομοτηνής (ο τελευταίος συγχωνεύθηκε με τον ΠΑΟΚ Κοσμίου).

Η πρεμιέρα των πρωταθλημάτων θα γίνει το πρώτο Σαββατοκύριακο του Οκτωβρίου με την Α’ ΕΠΣ Θράκης να κάνει πρεμιέρα το Σάββατο 6 Οκτωβρίου και την Β’ ΕΠΣ Θράκης την Κυριακή 7/10. Το πρόγραμμα της πρεμιέρας στην Α’ και Β’ ΕΠΣ Θράκης έχει ως εξής:

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Σάββατο 5/10)

  • Δόξα Γρατινής – Πανθρακικός
  • Ελπίδα Σαπών – Αναγέννηση Παγουρίων
  • Αετός Μίσχου – Ορφέας Ξυλαγανής
  • Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου – Δόξα Σώστη
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου

ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (Κυριακή 6/10)

  • Κομψάτος Πολυάνθου – Νεολαία Αλανότοπου
  • ΑΕ Κομοτηνής – Ατσάλι Αρχοντικών
  • Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Στρύμης
  • Αρσάκειο – Πόντος Κομοτηνής
  • Πόντος Θρυλορίου – Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
  • Ηρακλής Σαπών – Ένωση Ασωμάτων
  • Νέος Ρωμά – ΑΣ Αγιοχώρι

ΡΕΠΟ: Ελπίδες Κομοτηνής


ΚΛΗΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ
Στο πλαίσιο της ίδιας εκδήλωσης έλαβε χώρα και η κλήρωση για τον θεσμό του κυπέλλου ΕΠΣ Θράκης. Βγήκαν τα εξής ζευγάρια για την πρώτη φάση του θεσμού:

  • Πόντος Θρυλορίου-Αετός Μίσχου
  • ΑΕ Κομοτηνής -ΑΣ Αγιοχωρίου
  • Πόντος Κομοτηνής -Ορφέας Στρύμης
  • Ένωση Ασωμάτων-Σπάρτακος Αγίων Θεοδώρων
  • Ηρακλής Σαπών-Αναγέννηση Ποντίων Θρυλορίου
  • Ελπίδες Κομοτηνής-Κομψάτος Πολυάνθου
  • Ατσάλι Αρχοντικών-Δόξα Προσκυνητών
  • Νέα Ρωμά-Αναγέννηση Παγουρίων
  • ΑΟ Αρσακείου-Δόξα Γρατινής

Τα ματς είναι νοκ άουτ και θα πραγματοποιηθούν στις 28 και 29 Σεπτεμβρίου.

Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου, ΠΑΟ Κοσμίου, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου, Ελπίδα Σαπών, Πανθρακικός και Δόξα Σώστη προκρίθηκαν άμεσα στην φάση των ομίλων της διοργάνωσης.

Σχετικά Άρθρα

Μικροκομοτηναίικα

Δημοσιεύτηκε τελικά το ΦΕΚ πριν από τρεις ημέρες για την πρόσληψη διοικητών και υποδιοικητών στα νοσοκομεία της χώρας,  που θα γίνει βέβαια με τη γνωστή διαδικασία υποβολής αιτήσεων και βιογραφικών και αξιολ